Діти та роботи: У Дружківці вперше відбувся дводенний курс-інтенсив з робототехніки (ФОТО)

Минулими вихідними у Дружківці пройшли курси з робототехніки із використанням education-наборів LEGO Mindstorm.

Ця подія відбулася у приміщенні молодіжного центру Леся Хаб на першому поверсі центральної дитячої бібліотеки їм. Лесі Українки. 

Під час заходу діти занурились у курс-інтенсив з робототехніки, навчились збирати різноманітних роботів та маніпуляторів, а також програмувати їх. 

На думку організаторів, подібні заходи допомагають дітям зрозуміти основи програмування, базові концепції та надихають їх на створення власних роботів із особливим функціоналом.

«Наприклад, після вивчення загальної структури алгоритмічних принципів роботів та маніпуляторів, учасники Хакатону вже на другий день кодували роботів-сумо, які брали участь у змаганнях. Аби перемогти, дітям необхідно було вигадати стійкі та функціональні конструкції, запрограмувати свої «машини» для так би мовити бойових умов, а також – використати сучасні датчики ідентифікації супротивника та змусити супротивника залишити ринг», - розповіла співорганізаторка заходу, представниця ГО «Точка доступу» Єлизавета Несен.

«Маю надію, що завдяки Хакатону у нашому місті народився новий напрямок розвитку технічно зацікавленої молоді: учасники вирішували винахідницькі завдання, шукали оптимальні рішення під час моделювання та управляли власними роботами», - поділився своїми враженнями від заходу керівник гуртка робототехніки Станції юних техників у Дружківці Іван Шишкін. – Стало приємною несподіванкою те, що кількість бажаючих взяти  участь у хакатоні, значно перевищила можливості організаторів. Це говорить про те, що дружківські школяри цікавляться новітніми технологіями, треба лише надати їм цю можливість та збільшити кількість технічних секцій, що працюють у Дружківці. Наприклад, у сусідньому Краматорську близько 6 шкіл мають секції роботехніки, крім того – працює два комерційних гуртка».

«Хочу подякувати представникам Компьютерної академії ШАГ, ГО «Точка доступу» за підготовку та проведення цього робо-дійства. Спасибі дружківському відділу освіти за співпрацю та розуміння необхідності розвитку перспективних напрямків освіти. Окрема подяка батькам дітей, що звернули увагу на захід та зареєстрували їх для участі у Хакатоні», - додав Іван Шишкін. 

На думку Андрія Прокопчука, керівника Комп’ютерної академії ШАГ у Краматорську,  участь у дружківському міському пікніку надихнула команду академії провести окремий захід.

«Наша локація викликала тоді чималий інтерес, тому пропозиція партнерів підтримати проведення Хакатону з робототехніки – зацікавила і ми, не гаючи часу долучились до цієї події. Вважаю, що цей напрямок є перспективним для Донецької області, спочатку діти створюють роботів, а вже за десять років стають провідними фахівцями та розвивають наш регіон», - підсумував Андрій Прокопчук.   

Хакатон Meet and Code проводиться командою громадської організації «Точка доступу» спільно з Комп‘ютерною академією ШАГ.

В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.

Новини компаній
19:30, 17 травня