Кран консольний - досить давнє вантажопідйомне пристосування, перші згадки про яке відносяться до середніх століть. З розвитком технічного прогресу його конструкція та всі основні компоненти постійно вдосконалювалися, і на даний момент це є кранова машина, здатна ефективно вирішувати завдання з підйому та переміщенню вантажів у межах радіусу дії консолі.

кран консольний

Основна частина крана - консоль: горизонтальна балка, через яку за допомогою тросів переміщається візок із гаком. Конструкція піднімається й опускається, а візок з вантажем рухається по горизонталі. Балка кріпиться до стіни або на колоні. Ці компоненти займають мало місця, легко демонтуються та можуть бути переміщені до будь-якої частини обслуговуємого майданчика. Це суттєва перевага дозволяє крановій машині консольного типу замінювати у багатьох випадках громіздкі мостові крани.

Даний вид підйомно-транспортних агрегатів застосовується у заводських цехах, ремонтних майстерень, складах, траспортних вузлах, на великих будовах та інших подібних об'єктах. Для відносно легких вантажів використовуються вручну керовані конструкції - ККР механічні. Для важких - машини вантажопідйомністю від 2 до 10 тонн з електротягою та лебідкою для талі.

Для більшої стійкості при необхідності може бути виготовлений двохплечевий консольний кран. Київським заводом підйомно-транспортного обладнання такі агрегати вигтовляються за індивідуальними замовленнями, згідно з якими також може змінюватися довжина консолі та кут повороту, тоннаж і висота підйому вантажу. На опорі монтуються дві консольні балки, що дозволяє одночасне транспортування двох різних вантажів. Найпростіша модифікація - це кран-укосина, що представляє собою трикутний кронштейн з блоками, цю конструкцію можна закріпити як на стіні, так і на колоні.

За типом приводу крани консольні підрозділяються на ручні та механічні. Тельфер (візок), що переміщується по консолі, складається з планетарного редуктора, електродвигуна та гальмівної системи, яка, зупиняючи тельфер, не дозволяє вантажу підніматися вище розрахункового параметра. Конструкція має двигун, який полегшує та спрощує транспортування вантажів. За конструктивними особливостями такі кранові установки бувають стаціонарними і пересувними. Стаціонарні крани, на відміну від пересувних аналогів, більше по тоннажу, габаритам і масі. Вони виробляються також:

  • в настінному варіанті, коли балка консолі підвішується до закріпленої на стіні фермі і таким чином передає будівлі частину свого навантаження;
  • на міцно зафіксованих на фундаменті колонах, це дає можливість монтувати їх у різних місцях одного приміщення: між верстатами або впритул до стіни.
  • поворотні, розташовані ближче до середини статі і мають можливість повертатися до 360 ° в обидві сторони, повороти виконуються вручну (ККР механічний) або за допомогою двигуна з редуктором.

Пересувні агрегати менш габаритні та більш мобільні. Вони доречні для приміщень великої площі. Консоль знаходиться на вертикальній рамі, що спирається на колеса з приводом, а весь механізм фіксується на стіні та за допомогою електромотора рухається по напрямних або по рейках, прокладених на підлозі.

Проектуючи свої вироби, фахівці кранового заводу враховують безліч параметрів, котрі мають для замовника першорядне значення, що дозволяє створювати вантажопідіймальні пристрої з оптимальними даними, завдяки чому задовольняються всі вимоги експлуатації конкретним користувачем в заданих умовах. Замовити (купити) кран консольний можна через сайт КЗПТО - https://kzpto.com.ua