У людини є три важливі опори в житті: сім'я, сила волі і здоровий хребет. Перші дві ми можемо собі створити, напрацювати, а третя прихована усередині нас, і контролювати стан стовпа усього організму буває проблематично. Часто замислюватися про здоров'я хребта ми починаємо тоді, коли чуємо перші "дзвіночки" про його нездоров'я.

Причини звичного для багатьох хрускоту в шиї, болю в спині, оніміння руки або ноги, "прострілу" в попереку і інших неприємних відчуттів знаходяться в хребті, причому в різних його відділах. У всі часи і у багачів, хто ночами потопав в м'яких пишних перинах, і у бідняків, хто спав на жорстких крамницях, хворіла вранці спина, затікала шия, ломило плечі.

Найпоширеніші причини болю в спині

Складно знайти дорослу людину, у якої не було б остеохондрозу, страждають від нього і молодь, і люди старшого віку. Причиною 80севозможных болів в спині є саме ця підступна недуга. При легковажному відношенні до симптомів хвороби наслідку можуть бути дуже серйозними, 10ациентов вирушають на операційний стіл, усім іншим потрібно лікування.

болі в спиніПри остеохондрозі перестають нормально функціонувати міжхребцеві диски, потім деформуються тіла хребців, зв'язки, суглоби. З'явитися дегенеративна зміна диска може у будь-якому відділі хребетного стовпа. Оскільки до найбільших навантажень схильні шийний і грудний ділянки, вони і страждають в першу чергу. На третьому місці по поширеності стоїть поперековий відділ.

Частина неприємних відчуттів, характерних для остеохондрозу усуваються або полегшуються, якщо людина підбере для себе правильний ортопедичний матрац. З його підтримкою зменшиться стріляючий, ниючий біль після денних фізичних навантажень, знімуться симптоми неврологічного характеру - напруга м'язів в ураженому хворобою відділі, мурашки або колення, порушення свободи рухів.

Ортопеди вважають, що кращим варіантом за наявності остеохондрозі стане матрац з блоком незалежних пружин середньої жорсткості, доповнений прошарком піни мемориформ. Чим більше ваги людини, тим більша кількість пружин повинна доводитися на 1 м2. Якщо вага майбутнього власника менше 90 кг, достатні 256 штук на 1 м2, при вазі від 90 до 120 кг, краще придбати матрац з кількістю 550 пружин на 1 м2. Матрац не припустимо зміщення хребців під час сну, позбавить від дискомфорту.

При серйозніших поразках або травмі в міжхребцевому просторі утворюється грижа. Причиною тому стає частина диска, розташованого між хребцями, що покинула правильне фізіологічне положення. Вона здавлює нервові закінчення, яких в хребті дуже багато. Людина відчуває при цьому сильний біль.

Що страждає такою недугою хворому, перш ніж купувати анатомічний матрац, необхідно порадитися з ортопедом. Важливо врахувати локалізацію грижі і забезпечити тілу положення без прогинів під час сну. Правильний ортопедичний матрац забезпечить підтримку тазу, кінцівок, шиї і голови, розподілить вагу тіла в потрібному порядку. Зміщення дисків уві сні не станеться, больовий синдром усунеться.

При грижах хребта рекомендовані нежорсткі матраци з пружним підтримувальним ефектом. Не можна користуватися продавленими виробами, з пружинами старого типу або залежними блоками типу Боннель.

Болі в спині провокують і інші проблеми опорно-рухової системи. Їх необхідно враховувати при виборі нового матраца.

Який матрац вибирати при болях в спині різного характеру

матрациПричинами болю служать різні захворювання, і рекомендації підбору матраца теж відрізняються один від одного. Уважно віднесіться в проблемі хребта і причині дискомфорту, відвідайте лікаря відповідного профілю, бажано зробити МРТ проблемної зони і усього хребта. Виходячи з діагнозу і приписів, вибирайте матрац з каталогу https://magdek.com.ua/ua/matrasi/.

  • При остеохондрозі - потрібно матрац середньої жорсткості з блоком незалежних пружин. Підійдуть вироби з натурального латексу, натурального латексу плюс прошарок з кокосової койры. Хорошим спальні місцем стане ліжко, оснащене безкаркасним матрацом з піни з ефектом пам'яті (меморикс) і піною, доповненою прошарком з натурального матеріалу, - косовой койры;
  • міжхребетна грижа - бажаний анатомічний матрац з блоком незалежних пружин, покритих піною меморикс. Він добре зніме тонус м'язів, підтримає правильну форму хребта;
  • затискання сідничого нерва (ішіас) викликає сильний біль в попереково-крижовому відділі хребта, яка віддає в кінцівці і поширюється на усю спину. Людям, що страждають від таких нападів, рекомендується спати на матраці середньої або низької міри жорсткості. Помірний м'який виріб з латексу або піни меморикс набуде форми тіла, усуне напругу в м'язах, заспокоїть біль;
  • радикуліт або радикулопатия викликана затисканням нервових корінців в нижньому відділі хребта. Болить область попереку, ускладнені рухи, порушується чутливість довколишніх тканин. Для полегшення стану підійде матрац з незалежними пружинами, причому з великою їх щільністю на 1 м2. Точкова підтримка буде дуже корисна при радикуліті;
  • сколіоз або викривлення хребта виправляється жорстким або середньо-жорстким матрацом. Кращим спальним місцем буде ложе з пластини кокосової койры, розміщеної на основі з латексу натурального або штучного;
  • артрит - захворювання суглобів, до яких відносяться і хребці. Полегшить стан хворої людини матрац з блоком незалежних пружин високої щільності типу "мультипакет" з щільністю 1000 пружин на 1 м2 або "мікропакет" з 2000 пружин на 1 м2.

Людям, що перенесли травму або знаходяться в стані одужання після операції на хребті, лікарі рекомендують спати на жорсткому матраці з коксової койры, він сприяє швидкому відновленню і реабілітації.

Для здорової людини кращим ортопедичним матрацом буде той, який відповідає його уявленню про комфорт і підтримує хребет в правильному положенні під час сну. Прислухайтеся до себе, скористайтеся послугами надійного виробника і нехай проблеми хребта обійдуть вас стороною.