Маркувальна або світловідбиваюча фарба широко застосовується в різних сферах. Її використовують для нанесення розмітки на дорогу, поділу території, фарбування шлагбаумів, декору фасадів, наносять на спецодяг, призначениц для роботи в темний час доби, а також для фарбування будь-яких поверхонь, які повинні відбивати світло. Для того щоб знати, як вибрати світловідбиваючу фарбу на https://loom.in.ua/ua/svitlovidbyvayucha-farba, необхідно розібратися в її основних характеристиках і складі, розуміти, як вона працює, які види світловідбивних фарб бувають, і який тип фарби підійде для певних цілей.

Склад і особливості використання

Своїм відображаючим властивостям фарба зобов'язана наявності в складі спеціального світловідбиваючого кулькового пігменту, який змішується з прозорим лаком. Принцип дії кулькових пігментів зводиться до відбиття від них будь-яких світлових джерел.

Найбільш прийнятна пропорція пігментних кульок в складі фарби - 1 до 3 (1 частина світловідбиваючого пігменту на 3 частини фарбувальної основи).

Основа для фарби вибирається залежно від того, яку поверхню потрібно обробити - асфальт, дерево, метал, бетон, скло. Для бетону краще вибирати акрилову основу, для металевих поверхонь більше підійде алкідна основа.

Середня витрата світловідбиваючої фарби - 250 г / м², приблизний час сушіння одного шару фарби - 2-3 години при температурі 20-22°. Важливо пам'ятати, що наносити світловідбиваючу фарбу не рекомендується при температурі нижче 5°

Для того щоб посилити світловідбиваючий ефект, до нанесення фарби рекомендується використовувати ґрунтовку. Бажано купувати фарбу і грунтовку одного виробника. Після нанесення і сушіння грунтовки, наноситься сама фарба, бажано в 2-3 шари.

Після того, як світловідбиваюча фарба нанесена, потрібно дати їй час висохнути і нанести безбарвний лак. Такий метод продовжить термін експлуатації, закріпить світловідбиваючий ефект і додасть глянцю пофарбованій поверхні.

Галузь застосування

Найбільш широке застосування фарба знайшла в промисловості. Її застосовують для фарбування попереджувальних знаків на дорогах, залізничних шлагбаумів, придорожніх стовпів і парапетів, естакад і мостів, вишок, розмітки злітних смуг і вертолітних майданчиків. Також світловідбиваючу фарбу використовують для маркування дитячих колясок, велосипедів і мотоциклів, шоломів та інших автотранспортних атрибутів.