Дуже тривалий час галогенове світло не мало суттєвих альтернатив. Зараз на ринку популярні три типи освітлення: галогенове, ксенонове та світлодіодне.

Які в них переваги один перед одним та які лампи автомобільні обрати? Читайте далі.

Галогенові лампи

Технологія представлена у вигляді колби з галогеновим газом у якій розташована нитка розжарювання. Завдяки галогеновому газу лампи відповідають сучасним вимогам освітлення впродовж 150 років.

Нитка розжарювання, виконана з вольфраму, змушує газ світитися, досягаючи ресурсу в 500-1000 годин. Ще одна особливість цієї технології - газ повертає на місце часточки вольфраму, яки відірвались від нитки, таким чином не даючи їм осідати на стінках колби, тому вона не мутнішає з часом.

Сучасні лампи галогенові автомобільні від відомих, оригінальних брендів (детальніше: https://lido.ua/ua/galogenovi-7196) використовують кварцове скло та збільшують тиск газу всередині колби, що позитивно впливає на робочі властивості. Цей вид освітлення залишається найбюджетнішим завдяки відпрацьованій за століття технології виготовлення.

Газорозрядні або ксенонові лампочки

Світло в таких лампах утворює дуга, розташована між двох електродів. Ці лампи значно яскравіші за галогенні і виглядають престижніше. Але вони мають певні нюанси.

Наприклад, за несанкціоноване встановлення власнику авто погрожує штраф. Тому оптика повинна мати відповідне маркування, а саме встановлення краще робити в сервісі.

Крім того, ксенонові лампи не найдешевше задоволення (обирайте тут https://lido.ua/ua/ksenonovi-7197), адже окрім самої лампи потребує ще блоку розжигу, якісної термостійкої оптики тощо.

Також варто звернути увагу на те, що комплекти no name дешевого китайського виробництва не мають правильної геометрії дуги і будуть засліплювати водіїв, які їдуть вам назустріч.

Лед лампи для авто

Це напівпровідникове джерело світла, яке все частіше зустрічається на авто середнього цінового сегмента. Але, на жаль, як показують тести в лабораторних та дорожніх умовах, на недорогих авто лед-освітлення гірше за галогенне.

Світлодіодне освітлення краще показує себе у матричних фарах або їм подібних, де електроніка керує включенням і виключенням потрібних і непотрібних діодів.

Якщо ви все ж плануєте купити світлодіодні лампи, обирайте якісні варіанти (наприклад, https://lido.ua/ua/svitlodiodni-led-7201), які прослужать до 100 тис год. Крім того, якісні, оригінальні виробники випускають лед-світло, в якому розташування діодів імітує нитки розжарювання, як в галогенному освітленні. Такі лампи значно якісніші й більше підходять на встановлення у звичайне, не матричну оптику.

Варто звертати увагу на бренд, який ви обираєте і взагалі на його наявність. Дешеві, базарні аналоги безіменних виробників можуть формувати неправильний світловий промінь, який буде засліплювати зустрічних водіїв. Та й дорожнє полотно вони будуть освітлювати гірше.

Основні відмінності між видами освітлення

Отже, як підсумок, можна виділити наступні відмінності між галогенними, лед та ксеноновими лампами:

Тип лампи Яскравість світіння Ресурс Час включення
Галоген 775/1 м 400-1000 год. 1 сек.
Ксенон 1600/1 м 2000-3000 год. 3 сек.
Лед 1750/1 м 30000-100000 год. 0,1 сек.

У кожного типу є свої переваги і свої мінуси, але сказати однозначно, що якісь гірші або кращі за інші - дуже складно.