Вбудований пилосос - це централізована система пиловидалення, основний блок якої знаходиться поза кімнати. Подібна конструкція забезпечує високу ступінь пиловидалення, одночасно прискорюючи процес прибирання в будинку з великою кількістю кімнат. Централізоване видалення пилу здатне стати непоганим доповненням до системи «розумний дім», істотно полегшивши власникам догляд за своїм житлом.

Вигідно придбати центральний пилосос можна за посиланням https://smartvac.com.ua/!

Як працюють вбудовані пилососи

Основною особливістю вбудованих пилососів є їх конструкція, де сам апарат розташовується в віддаленому підсобному приміщенні, а не в самій кімнаті, де ведеться прибирання. Складається вся система з декількох вузлів:

  • Трубопровід для видалення сміття з кімнат. Прокладається в стінах будинку, під декоративною обшивкою або в спеціальних коробах. Вони мають розгалужену конструкцію, що дозволяє охопити всі приміщення будинку.
  • Пневматичні розетки. Пристрої, що розташовуються на стінах кімнат, в які зсередини відкриваються труби воздуховодів.
  • Шланги з насадками для засмоктування сміття і пилу. Вони підключаються до пневморозетки і аналогічні по влаштуванню шлангам звичайних пилососів: гофрована гнучка труба з насадкою-розтрубом на кінці. Відмінність полягає лише в їх розмірах. Оскільки пневморозетка закріплена стаціонарно, то довжина шланга складає до 10м і більше, щоб користувач міг дотягнутися до найвіддаленіших куточків кімнати.
  • Центральний блок. Являє собою основу всієї системи, і складається з потужного електродвигуна з турбіною, всмоктуючого компресора і фільтрів-пиловловлювачів. При включенні робочого блоку компресор створює в трубопроводах розрядження, і через підключений до пневматичної розетки шланг починає засмоктувати повітря з пилом. Розташовується апарат в окремому підсобному приміщенні - в підвалі, в котельні, в коморі.

Ще один варіант центрального пилососа - так званий «пневмосовок». Це вузька щелевидна проріз в нижній частині стіни, на рівні підлоги. Зсередини до неї підведені ті ж усмоктувальні труби, що йдуть від центрального блоку. При збиранні досить змести щіткою або віником сміття до прорізи, і натиснути розташовану поруч кнопку. Компресор блоку почне працювати, а сміття засмоктується через «пневмосовок» в трубу. Таке пристосування може працювати як окремий пристрій, так і в комплексі з пневморозеткою від одного центрального блоку.