Знаходити різні цінності за допомогою металошукача – улюблена справа певної кількості людей з усього світу. Дуже цікаво знаходити різні предмети, що використовувались у давнину. Деякі особистості сталі відомими на весь світ завдяки своїм знахідкам.

Найвідоміші знахідки металошукачем

Перша історія цінних знахідок пов’язана з ім’ям Ерік Лоуес. Ці події відбувались в Англії у 1992 році. За допомогою металошукача Ерік Лоуес шукав молоток, який загубив його товариш, але коли його металошукач засигналив, він знайшов цілий скарб. Він складався з монет, срібних ложок та золотих предметів часів Римської імперії. Загалом це було 27 кілограм цінностей, які згодом експерти оцінили у 2.6 мільйонів доларів. Наразі ця знахідка є частиною експозиції Британського музею.

Інша відома історія грандіозної знахідки пов’язана з іменем Дерека Макленана і відбувалась в Шотландії. Він знайшов скарб вікінгів, що складався з золотих та срібних монет. Деякі вважають цю знахідку найбільш значною у Шотландії за весь час. Серед знахідок був хрест 9 століття з чистого срібла, золоті злитки, срібний горщик тощо.

Ще одною випадковою та надзвичайно цінною знахідкою став Шапвікський скарб. Один із братів показував іншому як працює металошукач і знайшов стародавню римську монету. Протягом деякого часу їм вдалось відкопати тисячі срібних монет віком від 1 століття до нашої ери до 3 століття нашої ери. При цьому 2 монети з них ніколи до цього не були відомими.

Ще один цінний скарб вартістю 5,3 мільйони доларів отримав назву Стаффордширський скарб. Знахідка була зроблена у 2009 році Террі Гербертом. Пошуки тривали 5 діб і в результаті він знайшов різні золоті та срібні предмети виконані в рідкісній складній техніці віком приблизно 1300 років.

Наступна знахідка отримала назву Чобіток Кортеса. Вона була зроблена у Мексиці 1989 році новачком у цій справі. Він щойно купив недорогий металошукач та мандрував у пошуках скарбів. Після цвяхів та різних інших предметів він натрапив на справжній золотий самородок часів Кортеса.

Можна зробити висновок, що навіть новачкам може крупно пощастити з пошуками цінностей. Деякі знахідки просто вражають. При цьому варто зазначити, що шукачам обов’язково треба знати вимоги діючого у даній країні законодавства щодо місць, де дозволено шукати та порядку дій в разі виявлення цінних історичних артефактів.