Побудова відеоспостереження збільшує ймовірність розкриття злочинів та правопорушень на момент їх вчинення. Міста, які вибрали це, можуть похвалитися падінням злочинності на кілька десятків відсотків.

Сучасні системи відеоспостереження допомагають органам місцевого самоврядування та службам у формі, які співпрацюють з ними, забезпечити порядок у найнебезпечніших районах міст. Це інструмент, який також полегшує управління дорожнім рухом та допомагає належним чином забезпечувати спортивні або культурні заходи. Однак, перш ніж місцева влада вирішить реалізувати таке зобов’язання, вона повинна пам’ятати, що необхідною умовою для покращення безпеки в певній зоні є поєднання моніторингу з діяльністю поліції чи міської охорони. Синхронізована співпраця оператора системи моніторингу з службами, які патрулюють вулиці, дозволяє вийти на місце інциденту навіть за дві хвилини.

Моніторинг робочого середовища

Відеоспостереження відоме в нашій країні вже кілька десятиліть. Сьогодні камери відеоспостереження встановлюються у великих масштабах, переважно у приватних закритих приміщеннях, торгових центрах та банках. Їхні переваги нещодавно помітили також органи місцевого самоврядування, які все частіше розміщують їх:

  • у громадських приміщеннях,
  • на стадіонах,
  • у засобах зв’язку,
  • на вулицях та набережних,
  • останнім часом також у школах та дитсадках.

Встановлення камер у містах дозволяє відстежувати певний простір, бачити можливі загрози та швидко втручатися у разі їх виникнення, а також фіксувати події. Використання системи моніторингу, яка включає камери, що передають зображення до приймального центру, приносить муніципалітетам найширше застосування та відчутні переваги. Там персонал на моніторах може спостерігати за записаними подіями.

Критеріями успіху є швидкість та якість оцінки вхідних даних. Оператори з особливою схильністю здатні оцінювати наміри та емоції людей, побачені на моніторах, виходячи з їхньої поведінки. Вони помічають симптоми стресу, що супроводжують підготовку до злочину або зростаючу агресію, шукаючи вихід. Підготовчий етап триває до декількох хвилин. Після перших сигналів оператори надають інформацію поліцейським, і патруль виграє час, щоб ловити злочинців до інциденту чи під час вчинення злочину.

Основною метою встановлення систем відеоспостереження сьогодні є профілактика - моніторинг підвищує ефективність роботи поліції та інших служб.