Відпочинок – це довгоочікувана пора в житті кожної людини. Це час, коли вона може відволіктись від сірої буденності, дізнатись щось нове, розширити власний кругозір, відвідати нові місця, здобути нові знайомства.

Причому, все це можна робити як закордоном, так і у межах своєї країни, адже Україна також має багато історичний, культурних та архітектурних пам’яток, а також шалено красиві природні краєвиди та рекреаційні ресурси.

Як обрати місця для відпочинку

Все залежить від того, який вид відпочинку подобається саме вам. Але в сучасних умовах життя обрати найбільш цікавий для вас вид відпочинку значно простіше.

Наприклад, ви обрали для подорожування Чернігів, що подивитись у цьому регіоні та як побудувати маршрути по Чернігівській області? Завдяки тому, що зараз майже усі сфери життя оцифровуються, потрібний маршрут можна обрати просто зі списку вже готових.

Туристичні маршрути Чернігівщини

Туристична Чернігівщина знає чим вразити та захопити. Цей регіон має багату та цікаву історію, починаючи ще з епохи палеоліту. Археологічні знахідки в цьому регіоні є надзвичайно цінними не тільки локально, а й глобально, для світової археології. В епоху Київської Русі Чернігівщина також була важливим, крупним та економічно розвиненим регіоном. Саме історичні події Чернігів зробили таким привабливим напрямком для туризму. Тож, розглянемо, які туристичні маршрути можна обрати, подорожуючи Чернігівщиною. Зокрема:

  • Гетьманська столиця Батурин. Це понад 5 км туристичного маршруту стародавнім містом, в якому ви не знайдете багатоповерхівок, супермаркетів та усієї метушні сучасних мегаполісів. Даний маршрут включає відвідування Будинку пошти, Училище імені Затворницького, Воскресенську церковнопарафіяльну школу, Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», та ще декілька пам’яток, загальна кількість яких становить 12 об’єктів. Цей маршрут прекрасно підійде тим, хто цікавиться історією України.
  • Гастротур «Їдло та Питво» зацікавить тих, кому історичні пам’ятки не зовсім цікаві, але вони не проти пізнавати щось нове через їжу та напої. Даний маршрут включає відвідування, зокрема, молочної еко-ферми, де ви можете про дегустувати найсвіжіші та смачні сири та інші молочні продукти. Також даний маршрут включає в себе відвідування чебуречної, пабу, самогонної ресторації, анчоусної тощо.
  • Сафарі парк – це також прекрасна альтернатива відпочинку для тих, хто насолоджується природою. Цей маршрут також включає відвідування буйволиної ферми та дегустацію равликів.

Це не повний перелік, використовуючи готові, оцифровані маршрути по Чернігівській області, ви можете забезпечити собі цікаві та різноманітні вихідні протягом тривалого часу, кожного разу пізнавати щось нове.

Що ще можна подивитись на Чернігівщині

Серед різних пам’яток та цікавих місць Чернігівщини ви можете й самостійно обирати та відвідувати той чи інший об’єкт, яких налічується досить багато.

Музеї Чернігівщини

Перелік музеїв, як державних, так і приватних справді вражає. Зокрема, у місті Чернігів ви можете власними очима побачити справжні гармати з бастіонів Чернігівської фортеці, Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» присвячений відомій літературній пам’ятці, пожежне депо, побудоване у Ніжині у 1910 році тощо.

Природні парки

Тим, хто надає перевагу насолоджуватись природними пейзажами, можна відвідати численні парки та заповідники. Зокрема, Мезинський національний природний парк, Болдині гори, парк Качанівка, Седнівський парк, дендропарк «Тростянець», парк Кочубеївський, парк садиби Галаганів тощо.