Кожна людина із свого народження має певний генетичний паспорт у вигляді хромосомного набору, який називають каріотип. Саме він не змінюється протягом всього життя. Якщо розглядати нормальний каріотип людини, то до його складу входить 46 хромосом. Від кожного із батьків майбутня дитина бере по 23 хромосоми. Але часто зустрічаються випадки, коли у каріотипі людини виникають деякі аномалії.  Тому кожна жінка, яка виступає в якості донора яйцеклітини або яка бажає народити дитину з використанням репродуктивних технологій, обов'язково проходить дослідження на каріотип. На сайті https://www.ivf.com.ua/ua/genetics/research-for-planning-pregnancy/karyotyping-couple/ клініки репродуктивної медицини Надія є можливість визначити каріотип жінки, яка планує виступати в якості донора яйцеклітини.

Показання до проведення аналізу на визначення каріотипу

Існує певна категорія показань, при яких обов'язково потрібно пройти аналіз на каріотип. До них відносяться наступні:

- невиношування вагітності;

- первинне та вторинне безпліддя;

- народження мертвої дитини або дитини, яка має досить велику кількість вроджених множинних вад розвитку;

- у родичів подружньої пари є суттєва кількість хромосомних аномалій;

- первинна або вторинна аменорея;

- менопауза, яка настала у ранньому віці;

- чоловічий фактор безпліддя, який полягає у відхиленнях, які були визначені у показниках спермограми.

При наявності вище перерахованих факторів обов'язковим є проведення каріотипування для подружньої пари.

Особливості проведення процедури каріотипування

Для того щоб пройти процедуру каріотипування чоловіку і жінці варто здати венозну кров. При цьому потрібно звернути увагу на те, що потреби у спеціальній підготовці перед процедурою немає. На дослідження каріотипу чоловіка та жінки йде близько 21 дня. Протягом 72 годин відбувається культивація крові, підготовка препаратів метафазних хромосом, які будуть зафарбовувати та аналізувати за допомогою використання технології світлової мікроскопії.

Перед проходженням каріотипування варто пам'ятати про те, що отримати максимально якісні результати можна, якщо звернутися за допомогою у перевірену клініку репродуктології. Саме в таких медичних закладах є можливість у проведенні додаткових аналізів та при потребі отримання професійної генетико-медичної консультації від спеціалістів.