Ви все ще вважаєте, що миття посуду забирає багато сил і часу? Тоді ви не знаєте, як вміло організувати процес! Саме для вас ми підібрали корисні поради, які дозволять зробити його легким і якісним.

Миття вручну

Перш за все потрібно підготувати простір для намиленого і вимитого посуду, а також мийний засіб, чисту губку, йоржик. Для захисту рук та одягу знадобляться рукавички і фартух.

Порядок дій

Очищуючи посуд від залишків їжі та напоїв, посортуйте його за типом, розміром, матеріалом. Так буде більш зручно його мити і розкладати. Далі робіть наступним чином.

Починайте миття з найменш брудних елементів. Як правило, це ножі, склянки. За ними йдуть чашки і тарілки, виделки. Намилюйте їх й відкладайте у бік.

Сковорідки й каструлі мийте в останню чергу. За потреби, замочіть їх на ніч в гарячій воді з милом.

  • Ополіскування предметів проводьте в тій же черговості, що й намилювання.
  • Витріть вимитий посуд рушником або виставте його на сушарку.

Пам’ятайте, що перед прибиранням до шафи посуд має бути сухим.

Миття в посудомийному приладі

Цей спосіб підходить тим, хто воліє витрачати на таку роботу мінімум часу і сил. Перш за все, для цього потрібно купити посудомийні машини у Луцьку й ознайомитись з принципом їх роботи, особливостями розкладання посуду. Нижній відсік підходить для об’ємного посуду: каструль, мисок, тарілок. У верхній складаються чашки з стаканами. Для ложок, виделок, ножів також призначені спеціальні відсіки.

Посуд потрібно ставити догори дном, щоб з нього стікала вода з мийним засобом. Прилад краще впорається зі своєю роботою, якщо елементи будуть складені не впритул одне до одного.

Заливши спеціальний миючий засіб для посуду, залишається встановити відповідні температуру води і режим. Завдяки функції сушки ви дістанете з приладу посуд не тільки чистим, але й сухим.

Переваги використання посудомийок

Миття посуду в побутових приладах має такі переваги:

  • мінімальні витрати зусиль і часу – тільки на підготовку, завантаження посуду і розкладання чистих приборів по шафах;
  • економія води – на відміну від ручного миття, машинка використовує в 4 рази менше рідини;
  • якість миття – під час ручного миття ви не зможете використовувати температурний режим, який допоможе знищити суттєві забруднення і бактерії;
  • делікатне очищення – через відсутність абразивних речовин поверхня посуду під час роботи посудомийки захищена від появи мікроподряпин.

Звісно, на придбання побутового засобу потрібно витратитись. Але ж натомість у вас з’явиться більше вільного часу, а посуд буде значно чистішим!

Чи можна залити звичайний миючий засіб в посудомийну машину

Засоби для миття посуду вручну повинні бути безпечними, змивати жир незалежно від температури води. Добре, якщо гель чи порошок не сушить шкіру рук, витрачається економно. Найнебезпечнішими вважаються органічні засоби.

Для посудомийних машин існують спеціальні порошки, гелі, капсули. Замовити їх можна в зручний час на Allo у Луцьку. Вони мають дещо інакший склад, ніж ручні варіанти, й менший рівень піноутворення. Якщо залити у відсік «Галу» або «Фері», велика кількість піни спричинить поломку машинки.