Кожен дачник хоч раз зіштовхувався з таким шкідником, як павутинний кліщ. Його легко впізнати за появою на рослинах тоненьких павутинок, на яких немає павука. Якщо комах небагато, це ніяк не позначиться на розвитку культур. Але зі збільшенням їх розмноження з'являється проблема, тому треба розібратися, чи будуть ефективні інсектоакарицидні препарати і що потрібно робити?

Народні методи вирішення проблеми

Затребуваним способом боротьби зі шкідником буде проведення обприскування мильним розчином. Потрібно змішати 200 грам господарського мила та 10 л теплої води. Розчин настоюється кілька годин, після чого наноситься на рослини. Після його висихання з'являється плівка, що перешкоджає прокусу поверхні листа. Основна перевага представленого способу полягає у доступності.

Але, треба розуміти, що після першого дощу захист буде змито. Цей метод лише захищає від шкідників, але не знищує їх. Позбутися комахи за допомогою розчину можна тільки в тому випадку, якщо регулярного проводити обприскування. Але для досягнення кращого результату рекомендується використовувати засоби від павутинного кліща.

Препарати для обробки

У продажу можна знайти широкий асортимент продукції, призначеної для боротьби зі шкідниками. До найпопулярнішої відносять:

  • «Актеллік». Він може наноситися на плодові дерева, овочі та декоративні культури. Має широкий спектр впливу, паралельно борючись із іншими шкідниками;
  • «Прованто Майт» дозволено використовувати на яблуні, груші, винограді, баклажанах і огірках;
  • «Цезар». Універсальний засіб, оскільки дозволяє знищити як павутинного кліща, так й інших комах;

Залежно від особливостей культури, можна підібрати потрібний варіант.

Боротьба з використанням натуральних компонентів

Не всі готові використовувати на ділянці хімічні засоби, тому можна звернути увагу на олію дерева нім. Це потужний інсектицид, що представляє отруту для багатьох шкідників. Олія не впливає на ссавців, а діюча речовина не викликає звикання. Після обробки плоди можна вживати відразу, головне, ретельно їх помити.

До недоліків такого засобу можна віднести високу вартість і велику витрату. Але, як свідчить практика, на обробці краще не економити. В інтернет-магазині https://harvest-center.com.ua/zasobi-zahistu-roslin/ пропонується широкий асортимент препаратів для усунення шкідників.