Про успіхи ми писали весь рік. А тепер, коли агенція Sasquatch Digital офіційно перетнула межу 14 років спекотної праці, саме час згадати про факапи. Вони як графіті посеред скла і бетону — не сховати.

Помилка № 1: вибирати не тих людей до команди

По-перше, нам було складно прийняти те, що людина не розглядає Sasquatch Digital як щось постійне. І це була перша помилка. Працівники диджиталу схильні до вигорання, міграції на фріланс і започаткування власної справи. Треба відразу це прийняти: ви працюєте з творцями, що прагнуть розправити крила!

По-друге, ми не одразу почали брати до уваги софт-скіли потенційних членів нашої команди. Керівництво Sasquatch Digital було готове наймати високооплачуваних спеціалістів без огляду на їхнє минуле. І вони справді непогано жонглювали набутим у роботі з гучними брендами досвідом. Але й всіляко транслювали негатив: до клієнтів, членів команди, керівництва, цінностей Sasquatch Digita.

Помилка № 2: вибирати не тих клієнтів

Ще одна помилка етапу росту. Ви набираєте обертів, збираєте команду спеціалістів і тримаєте високу планку зарплатні. Але це змушує нарощувати об'єми доходів від послуг SMM агенції. Тому багато агенцій, насамперед початківців, спокушаються на співпрацю з будь-ким, хто має гроші.

Помилка № 3: втрачати баланс

Сьогодні нам це здається такою очевиденою інформацією, про яку навіть соромно писати. Але досвід нагадує: якщо ваш бюджет тримається на великих гравцях ринку з потужними частками в ньому, — це помилка. Не можна кидати всі ресурси за роботу з гучним брендом, закривати для нього просування у соціальних мережах та інші послуги за великі гроші. Ніщо не вічне, і цей гігант може відмовитись від ваших послуг фактично будь-якої миті. Цю болючу правду прожили всі українські агенції не так із пандемією COVID, як із початком війни.

Помилка № 4: знецінювати власні здобутки та уникати PR

Sasquatch Digital не тільки перестали уникати піару — ми створили власну комунікаційну стратегію та наповнювали її PR-приводами. Ми почали пропонувати наших спеціалістів для участі у конференціях, згодом їх стали запрошувати. Ми розпочали писати статті та описувати наші кейси — до нас стали звертатися за коментарем. Це так працює! Не мовчіть про себе — і про вас заговорять.

Помилка № 5: витрачати бюджет на атрибути успіху

Правду кажучи, це не стало нашої помилкою, але ми були на межі. В якийсь момент здавалося, що великий комфортний опен-спейс із авторським інтер'єром — запорука нашого статусу на ринку Київських диджитал агенцій. Але клієнтам, які й самі позбулися офісного життя через зовнішні обставини і форс-мажори, абсолютно все одно, у якому приміщенні ви створюєте та реалізовуєте якісні диджитал-стратегії. Ми відмовилися від офісу в перший місяць пандемії.

Помилка № 6: не робити внесок у розвиток індустрії

Цілком зрозуміло, що коли ти вкладаєш всі сили у розвиток своєї компанії, то мало визираєш за межі цієї бульбашки. Однак справжня зрілість вимагає турботи не лише про власне зростання, але й про загальний внесок у розбудову українського диджиталу.

Помилка № 7: зневажати конкурентів

Ніхто вас не зрозуміє краще за іншого диджитальника. Ніхто вам не розкаже про закулісся співпраці з особливими клієнтами чи робітниками краще за тих, хто мав відповідний досвід.

Ми не теоретизуємо. Два роки тому ми створили закриту спільноту директорів диджитал-агенцій послуг: від компаній середнього рівня до колег вищого ешелону. Це живий Телеграм-чат із додатковим бенефітом — доступом до чорного списку компаній, з якими був негативний досвід співпраці. Зараз там до сотні клієнтів, і цей список поповнюється.

Помилка № 8: забувати про команду

Недооцінювати, крім конкурентів, можна й можливості власного організму та мозку. Тільки-но спіймали себе на думці, що всі не праві, пригальмуйте. Можливо, збій дали саме ваші когнітивні здібності. Можливо, ви забагато від себе та інших вимагаєте. У нас це було також. Хтось із «сасквачів» так чи інакше опинявся в порожньому офісі з купою палаючих завдань та відчуттям «це нікому не потрібно, окрім мене». Повірте, це почуття хибне і, скоріш за все, є наслідком слабкого менеджменту, недовіри, неможливості членів команди розвинути свої здібності, коли відповідальність і рішення бере на себе керівник чи тімлід.