• Головна
  • Старий Новий рік в Україні - що це таке
11:20, 14 січня 2018 р.

Старий Новий рік в Україні - що це таке

14 січня в Україні багато людей святкують Старий Новий Рік. Дивна назва здивує багатьох, хто не знає історію виникнення цього дня.

Старий Новий рік – це рідкісний історичний феномен, додаткове свято, який з'явилося в результаті зміни літочислення. Це свято відзначається переважно в тих країнах, де православна церква продовжує користуватися юліанським календарем.

Святкування Старого Нового року почалося в 1918 році, коли замість юліанського календаря був введений григоріанський, і в наше життя увійшло поняття «старого» і «нового» стилю.

Серед головних обрядів на Старий Новий рік є щедрування і водіння кози Маланки. З вечора і до самої ночі компанії щедрувальників ходили по хатах, співали обрядові пісні-щедрівки, танцювали та жартували. Компанію супроводжувала коза Маланка, в яку найчастіше переодягалися молоді хлопці.

Старий Новий рік в Україні - що це таке, фото-1

Вранці 14 січня в Україні прийнято засівати. Відповідно до цього ритуалу на Старий Новий рік хлопчики і молоді хлопці наповнюють свої рукавиці зерном і засівають спочатку в своєму будинку, потім в хатах хрещених батьків, родичів і сусідів. При цьому засівальники бажають щастя, достатку і врожаю у новому році.

Старий Новий рік в Україні - що це таке, фото-2

У деяких регіонах країни вранці 14 січня палять «дідухів» – заздалегідь підготовлені снопи, які на Щедрий вечір стояли в хаті на покуті.

Ніч з 13 на 14 січня вважалася магічною, тому невід'ємною частиною святкування стали дівочі ворожіння.

Старий Новий рік в Україні - що це таке, фото-3
Старий Новий рік в Україні - що це таке, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #свято #СтарийНовийРік #посівальники #традиції
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...