• Головна
  • Як люди ставляться до регулювання ввозу російської літератури та до заборони ввозу літератури антиукраїнського характеру
12:20, 8 жовтня 2018 р.

Як люди ставляться до регулювання ввозу російської літератури та до заборони ввозу літератури антиукраїнського характеру

Як люди ставляться до регулювання ввозу російської літератури та до заборони ввозу літератури антиукраїнського характеру

Більше половини опитаних жителів міст підтримують необхідність регулювання ввозу російської літератури в Україну. Найбільшу підтримку питання регулювання отримало в містах західного регіону, найменшу - південного.

Такими є результати соціологічного дослідження, яке провела компанія Pollster на замовлення Українського інституту медіа та комунікації. Дослідження проводилося з 21 серпня по 2 вересня 2018 року. Методом онлайн-анкетування було опитано 1001 респондентів у віці 18 років і старші, які мешкають у 120 містах в усіх областях України (за винятком тимчасово окупованих територій).

Ставлення до регулювання ввозу російської літератури

52,8% опитаних жителів міст вважають, що держава має стимулювати розвиток українського книгодрукування шляхом регулювання ввозу літератури російських видавництв. Найбільшу підтримку такі дії держави отримали на Заході (78,2% опитаних підтримують цю ідею), найменшу - на Півдні (39,4% опитаних висловилися за підтримку). На Сході таких 37,5%, у Центрі - 63,4%.

40,1% опитаних - не підтримують такі дії держави. На Заході таких 18%, у Центрі - 32,4%, на Півдні - 51,2%, на Сході - 52,4%.

Ставлення до заборони ввозу іноземної літератури антиукраїнського змісту

47,6% опитаних жителів міст нічого не знають про заборону на ввіз в Україну іноземної літератури антиукраїнського змісту. Найбільше таких на Сході (64,4%), найменше - у Центрі (33,8%), на Заході (37,1%) та Півдні 38,2%) приблизно однаково.

33,5% опитаних (серед тих, які чули про заборону) кажуть, що ця заборона ніяк на них не вплинула (відповідно регіональний розподіл такий: на Заході таких 37,2%, в Центрі - 43,5%, на Півдні - 36,3%, на Сході - 24%).

7,8% опитаних містян кажуть, що після введення заборони на ввіз літератури антиукраїнського характеру почали більше читати українську літературу, а 8% стали більше шукати в інтернеті інформацію, яка недоступна в українських друкованих джерелах.

Ставлення до популяризації читання

Питання популяризації читання об'єднало всі регіони. Підтримують думку про те, що компанія з популяризації читання позитивно вплине на розвиток українського книжкового ринку, переважна більшість опитаних містян - 78,6% (на Заході таких 88,1%, у Центрі - 81,8%, на Півдні - 80,9%, на Сході - 71,5%), тоді як не підтримують - 13,7%. Ще 7,7% не змогли відповісти на це запитання.

Якої літератури потребують українські містяни

На запитання про те, яких книг не вистачає українською мовою, відповіді розподілилися наступним чином:

  • сучасної літератури різних жанрів у перекладах українською - 26,5%;
  • фахової та бізнес-літератури - 23,8%;
  • науково-популярної літератури - 23,3%;
  • української та світової класики - 19,2%;
  • дитячої літератури - 19,2%;
  • енциклопедій та словників - 19%;
  • фантастики/фентезі/містики - 15%
  • сучасних детективів - 12,1%;
  • сучасних історико-пригодницьких романів - 11,3%

32% опитаних сказали, що їм вистачає книг українською мовою (найбільше таких на Сході - 59,7%; менше на Півдні - 20,1% та у Центрі - 13,5; найменше на Заході - 5,8%).

Як люди ставляться до регулювання ввозу російської літератури та до заборони ввозу літератури антиукраїнського характеру, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #культура #опитування #література
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...