ЗНО-2019: Три основні нововведення

Хоч на календарі лише осінь, школярі на канікулах, підготовка до зовнішнього незаметного оцінювання-2019 уже виходить на фінішну пряму: Міністерство освіти та науки видало кілька наказів щодо проведення тестування, затвердило дати, не обійшлося і без зміни. Вони цьогоріч торкнуться не лише випускників шкіл, а й учнів та студентів коледжів та технікумів.

Основні дати ЗНО-2019: реєстрація розпочнеться 5 лютого і триватиме до 25 березня. Основна сесія відбуватиметься з 21 травня до 13 червня. Додаткова сесія запланована на 26 червня - 12 липня.

Календар пробного ЗНО: реєстрація триватиме з 8 до 31 сочня. 16 та 23 березня відбудеться пробне тестування.

Як і торік, на ЗНО винесені 11 предметів (українська мова і література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова). Другий рік поспіль серед цього переліку немає російської мови.

Кожен учасник матиме змогу скласти тест не більше як з чотирьох предметів. При цьому результати ЗНО з трьох предметів зараховуватимуть як результат державної підсумкової атестації для отримання шкільного атестату.

«Кожен випускник загальноосвітнього навчального закладу для отримання документа про середню освіту (атестата) повинен здати три обов’язкові предмети: українська мова і література – обов’язковий для всіх, другий на вибір учня – математика або історія України і третій – на вибір із тих 11, що залишилися. Може бути поєднання математики та історії України. Четвертим можна обрати той предмет, який потрібний для вступу у вищі навчальні заклади», – зазначила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

За бажанням учасника ЗНО тестові матеріали можуть перекласти шістьма мовами: кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами. Втім, на Львівщині за 11 років тести перекладали лише російською та польською.

Для вступу абітурієнти зможуть подавати свої сертифікати ЗНО за три роки (2017, 2018, 2019), окрім іноземної мови. У зв’язку з запровадженням торік аудіювання, дійсними будуть сертифікати 2018 та 2019 років.

Абітурієнти матимуть право подати до семи заяв (на місця державного та регіонального замовлення) не більше ніж із чотирьох спеціальностей.

Перша цьогорічна новація стосується студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації та учнів закладів професійно-технічної освіти. Для отримання атестату, а його переважно отримують на другому курсі, необхідно буде у форматі ЗНО складати українську мову і літературу та математику або історію України на вибір учня, студента чи слухача.

«Я акцентую на цьому увагу, минулого року була тільки українська мова, цього року додаємо два предмети, а третій предмет будуть здавати у себе у навчальному закладі. Але наказ Міносвіти прописує третій предмет на вибір студента, слухача, учня, а не на вибір коледжу чи училища, як було раніше. Бо ми маємо багато дзвінків, що навчальні заклади, можливо, мали якесь спрямування, приймали рішення педагогічної ради, який предмет обрати. Нині ж це лише вибір учня і він буде зафіксований при реєстрації», – наголосила Лариса Середяк.

Окрім того, другу спробу матимуть студенти коледжів, які торік при складанні ЗНО з української мови отримали незадовільні оцінки – 1,2,3. Такий низький результат не дає право продовжити навчання. Тож, якщо і цього року ЗНО буде провалене, таких студентів, навіть попри оплату навчання, відрахують з коледжів.

Друга новація – це запровадження мінімального рівня балів. Торік таку планку у 150 балів ввели медичні виші, цьогоріч її запровадили й на інші спеціальності.

Так, щоб навчатися на спеціальностях право, фармація, публічне управління та міжнародні відносини, конкурсний бал не може бути нижчим 130 балів з кожного предмету.

Третє нововведення зацікавить випускників, які мріють стати лікарями. Для того, аби вступити у медичний виш, доведеться складати іспит з математики або фізики. Першим обов’язковим є українська мова, другим – біологія або хімія на вибір.

»На нашому сайті ми постійно оновлюємо онлайн тестування завданнями 2018 року. Це безкоштовна програма, понад 2 мільйони заходів. Це можливість вправлятися з кожного предмета реальними тестовими завданнями, окрім того, є тестові завдання минулих років, є велика добірка матеріалів з історії України: і пам’ятки, і портрети, і дати, і все це у вигляді гри», – наголосила Лариса Середяк.

Підготувала Мар’яна Білозір, IA ZIK

Украина образование ЗНО вно нововведения тесты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оценка
(0 оценок)
306 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
На Донетчине суд приговорил 39-летнего мужчину к 10 годам тюрьмы за жестокое избиение пожилого знакомого, который от множественных травм скончался. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Донецкой области. «Дружковский городской суд огласил приговор по делу неоднократно судимого местного жителя, который обвинялся в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 2 ст. 121 (Умышленное тяжкое телесное повреждение, повлекшее смерть потерпевшего) УК...
Бизнес
Лоукост-авиакомпания Ryanair летом следующего года планирует выполнять 22 рейса из Украины, 5 из которых будут новыми. Об этом сказал коммерческий директор авиакомпании Дэвид О'Брайан во время совместной пресс-конференции с министром инфраструктуры Владимиром Омеляном в Киеве, сообщает корреспондент Укринформа. "Хорошие новости: в целом летом 2019 года мы откроем 22 рейса из Украины. Это 11 стран, из них 4 – новые", – сказал О'Брайан. По его словам, среди...
Происшествия
Тело мужчины было обнаружено в пос. Сурово по улице Трояндовой. Информация поступила в дежурную часть Дружковского отделения полиции около восемнадцатого часов вечера в понедельник от человека, знавшего покойного. Правоохранители, прибывшие на место происшествия, установили личность покойного - им оказался 67-летний местный житель. Признаков насильственной смерти на теле погибшего не было обнаружено, однако выяснилось, что накануне мужчина мог употреблять...
Образование
Наконец в Дружковке выпал по-настоящему первый снег. Водители, дворники и те из горожан, которые привыкли добираться на работу пешком, белому покрывалу под ногами, откровенно говоря, не особенно обрадовались. Кто-то привычно принялся причитать и ругать и непогоду, и коммунальщиков, и неповоротливую власть. Кто-то, вместо нытья в соцсетях, просто засучил рукава, взял лопату и стал очищать двор и тротуар от пушистых хлопьев. А вот кто был в восторге от перво...
Власть
В Украине уже с января 2019 года начнется введение предоставления льгот и субсидий в денежной форме. Министерство социальной политики Украины финализировало проект соответствующего постановления и в ближайшее время намерено вынести его на рассмотрение заседания Кабинета министров Украины. Об этом вчера, 19 ноября, сообщила пресс-служба ведомства. «В проекте государственного бюджета на 2019 год правительство заложило достаточно средств – 55 млрд грн – для т...
Общество
Об основных принципах, целях и возможных способах объединения молодежи с целью продвижения инициатив и эффективных решений на пользу городской громады шла речь на встрече молодежных активистов в центре «Леся Хаб». В рамках этой встречи прошла презентация программы участия молодежи в принятии важных для города решений. Также были представлены различные модели создания молодежных совещательных органов в местном самоуправлении и областных организациях. Меропр...
Криминал
В Дружковское отделение полиции с заявлением обратился 40-летний местный житель. Мужчина сообщил, что из хозяйственного помещения, расположенного во дворе его дома, неизвестный похитил металлические изделия. Личность преступника установили быстро. Им оказался 29-летний безработный, ранее неоднократно судимый местный житель. Как сообщает пресс-служба следственного отдела Дружковского ОП, в настоящее время он уже в пятый раз привлекается к уголовной ответств...
История и современность Дружковки
Как мы уже сообщали, сайт 06267.com.ua запустил проект «История и современность Дружковки». Мы подготовили цикл видеосюжетов, в которых расскажем вам об истории родного города, начале развития промышленности в Дружковке и европейском вкладе в ее становление как города.  В первой серии проекта мы рассказали о любопытной истории развития дружковского трамвая, который по сегодняшний день является самым старым и самым доступным видом общественного транспорта в...
Общество
Как мы ранее уже сообщали, в Дружковке в течение трех дней – 3, 4 и 5 ноября – в тестовом режиме осуществлялась подача воды потребителям круглые сутки. Корреспондент сайта 06267.com.ua на днях встретился с директором Торецкого производственного управления водно-канализационного хозяйства Алексеем Долбещенковым и узнал, что показали тестовые пуски, когда жителям города следует ожидать воду круглые сутки на постоянной основе, что будет с подачей воды в летни...