• Головна
  • Про організацію роботи відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Дружківської міської ради в період виборчого процесу
14:04, 21 січня 2019 р.
Надійне джерело

Про організацію роботи відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Дружківської міської ради в період виборчого процесу

Про організацію роботи відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Дружківської міської ради в період виборчого процесу

На офіційному сайті виконкому Дружківської міської ради сьогодні з'явилося повідомлення "Про організацію роботи відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Дружківської міської ради в період виборчого процесу".

Пропонуємо увазі читачів текст цього повідомлення:

Державний реєстр виборців — автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки даних, які містять передбачені Законом України «Про Державний реєстр виборців» відомості, та користування ними, створена для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Основними завданнями Реєстру є ведення персоніфікованого обліку виборців та складання списків виборців для проведення виборів, референдумів.

Постановою Верховної Ради України призначено чергові вибори Президента України на 31 березня 2019 року. З 31 грудня 2018 року Центральної виборчою комісією оголошено початок виборчого процесу. Конституцією України та Законом України «Про вибори Президента України» визначено, що право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Не має право голосу громадянин, визначений судом недієздатним.

Станом на 31 грудня 2018 року в місті Дружківка значиться 50770 виборців, з них з відміткою про вибуття 2395. Під час виборчого процесу робота відділу здійснюється згідно календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів Президента України, затвердженого постановою ЦВК: з 19 березня по 21 березня 2019 року виготовлення попередніх списків виборців та іменних запрошень; з 21, 22 березня 2019 року передача одного примірника попереднього списку виборців та іменних запрошень до ДВК; 26, 27 березня 2019 року виготовлення уточнених списків виборців; 27, 28 березня 2019 року передача уточнених списків виборців до ДВК.

З метою підготовки актуальних та достовірних списків виборців пропонуємо виборцям  звернутися до відділу  ведення Державного реєстру виборців щоб перевірити свої  дані в базі  Державного реєстру виборців. Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» за зверненням виборця, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцем перебування зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на виборах. (до 25 березня 2019 року включно).

При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України – військовослужбовців документом, який пред’являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки правильності цих копій. До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, копія посвідчення члену окружної, дільничної виборчої комісії або копія рішення про утворення відповідної окружної, дільничної виборчої комісії та інші. Перелік таких документів не є вичерпним. Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Зразок заяви про тимчасову зміну місця голосування виборця встановлено постановою Центральної виборчої комісії. Вказані в заяві відомості перевіряються органом ведення Реєстру щодо їх повноти та відповідності даним документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Якщо заява не містить даних, необхідних для прийняття відповідного рішення вона невідкладно повертається громадянину з відповідними роз’ясненнями. Заява в день її подання реєструється органом ведення Реєстру в журналі реєстрації заяв виборців щодо тимчасової зміни місця голосування  та розглядається органом ведення Реєстру невідкладно, але не раніше дня початку  виборчого процесу  та не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування. Якщо за результатами розгляду заяви встановлено її обґрунтованість та наявність підтверджуючих документів , керівник органу ведення Реєстру видає  наказ про тимчасову зміну місця голосування виборця  який формується програмними засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців. При включенні виборця, якому тимчасово змінено місце голосування, до списку виборців у графі "Примітки" навпроти його прізвища зазначаються номер посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця, дата його видачі та найменування органу ведення Реєстру, який його видав.

Виборцю видається посвідчення за встановленою формою, яке формується програмними засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців” та   підписується керівником органу ведення Реєстру, який його видав,  засвідчується печаткою цього органу. Посвідчення підлягає обов’язковій реєстрації в журналі обліку посвідчень,  про отримання якого виборець розписується. Особі може бути  відмовлено у задоволенні заяви  про тимчасову зміну місця голосування: якщо заяву подано раніше утворення виборчих дільниць (дільниць для голосування) або пізніш як за п’ять днів до дня голосування; якщо встановлено, що особа, яка звернулася із заявою, не має права голосу на  виборах; якщо заяву про тимчасову зміну місця голосування виборця визнано необґрунтованою; якщо до заяви виборцем не додано документів (копій документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. Про відмову в зміні місця голосування особі повідомляється  у письмовій формі із зазначенням вичерпного переліку підстав відмови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дружковка #исполком #городской совет #выборы #организация работы #избирательный процесс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...