• Головна
  • Сьогодня Україна відзначає День пам'яті жертв Голокосту
14:06, 27 січня 2019 р.

Сьогодня Україна відзначає День пам'яті жертв Голокосту

Сьогодня Україна відзначає День пам'яті жертв Голокосту

Сьгодні, 27 січня, відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, який було прийнято 1 листопада 2005 року рішенням Генеральної Асамблеї ООН.

Днем пам'яті було визначено саме 27 січня через те, що у 1945 році в цей день визволили в'язнів найбільшого німецького табору смерті Аушвіц-Біркенау у місті Освенцим. За різними оцінками, у ньому загинуло від 1,5 до 2,2 млн. людей. В цілому за роки війни винищили близько 6 млн. євреїв.

"Голокост" від давньогрецької означає "всеспалення". На івриті Голокост назвали Шоа - "лихо", "катастрофа". З 1933 по 1945 рік фашистська Німеччина массово переслідувала та винищувала євреїв та ромів. Але жертвами Голокосту були представники інших націй та соціальних груп.

Під час масових винищувать німці керувалися псевдонауковою теорією про неповноцінність та недорозвиненість певних груп людей та націй. Також була розповсюджена теорія так званого "соціального дарвінізму", яка стверджувала, що винищування людей - це продовження теорії Дарвіна.

Зараз в багатьох країнах та містах світу стоять пам'ятники та меморіали. В Освенцимі 27 січня також проходять пам'ятні заходи. Із колишнього табору смерті зробили музей, який є відкритим для екскурсій.

Україна на державному рівні вперше відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту у 2012 році, відповідно до постанови Верховної Ради від 5 липня 2011 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #Дружковка #Константиновка #новости #Холокост #нацизм #война #День памяти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...