• Головна
  • Правоохоронці Дружківки закликають громадян не порушувати закон під час виборчого процесу
10:45, 14 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Правоохоронці Дружківки закликають громадян не порушувати закон під час виборчого процесу

Правоохоронці Дружківки закликають громадян не порушувати закон під час виборчого процесу

Шановні громадяни! 31 березня 2019 року відбудуться вибори Президента України.

На даний час триває організаційна компанія, але не слід забувати, що за порушення пов’язані з виборчим законодавством, передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Максимальне покарання за злочин – до 10 років позбавлення волі.

Поліцейські негайно реагують на заяви та повідомлення, що стосуються порушень виборчого законодавства, а також здійснюють моніторинг з метою виявлення таких правопорушень.

Так, з початку поточного року на Донеччині зареєстровано 58 повідомлень, пов’язаних з порушеннями виборчого законодавства, за двома фактами відкриті кримінальні проводження (підкуп виборця та хуліганство).

Безпосередньо в Дружківці поліцейськими було виявлено факт розповсюдження друкованих з порушеннями матеріалів передвиборчої агітації. 

Відносно правопорушника складено адміністративний протокол за ч.2 ст.212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск).

Правоохоронці нагадують, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Глава 15-А Кодексу України про адміністративні правопорушення регламентує відповідальність за адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та  встановлений порядок його забезпечення (ст. 2127 -  21221).

Найпоширенішими порушенням, що передбачені в Кодексі України про адміністративні правопорушення є:

Стаття 212-8. Порушення права громадянина на ознайомлення з відомостями Державного реєстру виборців, зі списком виборців, списком громадян, які мають право брати участь у референдумі.

Стаття 212-9. Порушення порядку ведення передвиборної агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням засобів масової інформації та порядку участі в інформаційному забезпеченні виборів.

Стаття 212-10. Порушення обмежень щодо ведення передвиборної  агітації, агітація в день проведення референдуму.

Стаття 212-12. Порушення права на користування приміщеннями під час виборчої компанії.

Стаття 212-13. Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.   

Стаття 212-14. Порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях.

Стаття 212-15. Порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії , порушення порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, порушення порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації або агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму. 

Стаття 212-16. Замовлення або виготовлення виборчих бюлетенів понад встановлену кількість.

Стаття 212-18. Невиконання рішення виборчої комісії, комісії з референдуму. 

Що стосується кримінальної відповідальності за порушення виборчого законодавства, то вона передбачена в розділі V Кримінального кодексу України «Злочини проти виборчих, трудових та  інших особистих прав і свобод людини і громадянина» (ст. 157 – 160):

Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача. Карається обмеженням свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, в залежності від тяжкості скоєного правопорушення.

Стаття 158. Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців. Тягне за собою позбавлення волі на строк від 2 до 10 років.

Стаття 158-1. Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз. Санкція статті передбачає від накладання штрафу до позбавлення волі на термін від 5 до 7 років.

Стаття 158-2. Незаконне знищення виборчої документації або документів референдуму. Покарання - від обмеження свободи на строк до 5 років до позбавлення волі на той самий строк.

Стаття 159. Порушення таємниці голосування. Санкція статті - від штрафу до позбавлення волі на строк до 3 років.

Стаття 159-1. Порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму. Передбачає від обмеження свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Стаття 160. Підкуп виборця, учасника референдуму. Максимальне покарання - позбавлення волі на строк до 7 років.

Важливо: кримінальній відповідальності підлягають не тільки особи, які здійснюють підкуп виборців, але й громадяни, які віддають свої голоси за гроші. 

Повідомити про виявлені порушення виборчого законодавства можна, зателефонувавши на оперативну лінію 102 або звернувшись із заявою Дружківського відділення поліції. 

Поліцейські закликають громадян бути законослухняними та толерантними один до одного.

Дружківське відділення Краматорського відділу поліції Донецької області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружковка #полиция #призыв #граждане #соблюдение закона #выборы
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...