09:00, 1 травня 2019 р.

1 травня. Що це за свято?

1 травня. Що це за свято?

1 травня - міжнародний день праці. Він відзначається у 142 країнах світу, а чи знаємо ми його справжє походження?

Походження свята 1 травня сягає глибини віків. Згадки про цей день починаються з часів язичництва , коли італійці поклонялися богині родючості та землі Майї, на честь якої був названий останній місяць весни. Перший день цього місяця зробили святковим, аби праця у полях була продуктивна. У кельтських народів 1 травня відзначалося скотарське свято, яке було пов'язане з культом сонця. У середньовічній Німеччині 1 травня відбувалася Вальпургієва ніч, тому люди розпалювали вогнище усю ніч і співали пісень. 

У слов’янських народів цей день був пов’язаний з пробудженням духів стихій, еротизмом та родючістю. 

Пролетарського смаку цей день здобув після робітничих протестів у Чекаго у 1886 року. Тоді з вимогами впровадження 8-ми годинного робочого дня, збільшення зарплати та права на створення робітничих організацій вийшли сотні американців. Демонтстрація закінчилась кровопролитними сутичками з поліцією. Загинуло щонайменше 8 страйкарів, 7 поліцейських, десятки отримали поранення. 

У 1889 році Паризький конгрес ІІ Інтернаціоналу постановив, що відтепер кожного року 1 травня будуть проводитися мирні демонстрації робітників.

У Російській імперії День праці вперше відзначили у 1890 році у Варшаві. 

У СРСР 1 травня вперше відвкрито відсвяткували після Жовтневої революції у 1917 році. С часом всі гасла свята почали використовувати для популяризації всесвітньої революції, боротьби з мілітаризмом. 

"Мир! Праця! Травень!" - ключове гасло, яке асоціюється з цим днем. 

Після розпаду СРСР контекст свята трансформувався і сьогодні в більшості європейських держав він асоціюється зі святом весни і праці, а не з революцією і класовою боротьбою.

В Україні до 2017 року це свято мало назву "День міжнародної солідарності трудящих". Однак після змін до Трудового кодексу (в рамках декомунізації) його було перейменовано на "День праці".

Інформація з відкритих джерел 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #1 травня #свято #походження
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...