• Головна
  • День медичного працівника: історія та імена в українській медицині
11:28, 16 червня 2019 р.

День медичного працівника: історія та імена в українській медицині

День медичного працівника: історія та імена в українській медицині

День медичного працівника - професійне свято галузі охорони здоров'я, яке щорічно випадає на третю неділю червня.

Так вийшло, що цього року День медпрацівника співпав із Трійцею та Днем батька. День медичного працівника у пострадянських країнах святкується з 1980 року, але за часів СРСР його датою було 1 жовтня. 

В Україні свято встановлене згідно з Указом Президента "Про день медичного працівника" від 3 червня 1994 року. А взагалі в світі Міжнародний день лікаря - це перший понеділок жовтня.

З приводу свята пропонуємо згадати про відомих українських лікарів:

Ірина Даценко (1925-2006) - професор, завідувач кафедри загальної гігієни з екологією, декан санітарно-гігієнічного факультету Львівського медичного інституту.

Анатолій Єпішин (1938-2016) - вчений-медик, який досліджував хвороби щитовидної залози та органів травлення. Розробив лікування дифузного токсичного зобу. 

Володимир Гусак (1939-2002) - працював ординатором-хірургом, асистентом кафедри хірургії стоматологічного факультету Донецького медичного інституту. Очолював Донецьке обласне лікувально-клінічне об'єднання.

День медичного працівника: історія та імена в українській медицині, фото-1

Олексій Корж (1924-2010) - ортопед-травматолог, академік Національної академії медичних наук України. Вивчав пато­­логії хребта, захворювання та ушкодження великих суглобів, проблеми алотрансплантації кі­­сток і суглобів.

День медичного працівника: історія та імена в українській медицині, фото-2

Геннадій Книшов (1934-2015) - народився в Дебальцеве Донецької області. Лікар-хірург Донецької обласної клінічної лікарні, аспірант клініки серцевої хірургії. Виконав понад 5 тис. операцій на серці, зробив 12 винаходів.

День медичного працівника: історія та імена в українській медицині, фото-3

Григорій Івашкевич (1917-1997) - народився в Київській області, та згодом переїхав до Донбасу. Лікар-хірург. Захистив кандидатську дисертацію, присвячену діагностичному значенню пульсації черевної аорти, перейшов на роботу в Львівський медичний інститут, на кафедру туберкульозу. Там поєднував посаду доцента кафедри і завідувача відділення легеневої хірургії. 

День медичного працівника: історія та імена в українській медицині, фото-4

Володимир Литвиненко (1938-2011) - хірург, випускник Харківського медичного інституту. Заслужений лікар України.

День медичного працівника: історія та імена в українській медицині, фото-5

Олександр Довженко (1918-1995) - лікар-нарколог, автор методу стресопсихотерапії лікування алкоголізму та паління в амбулаторних умовах. Народився в Севастополі.

День медичного працівника: історія та імена в українській медицині, фото-6

Микола Амосов (1913-2002) - лікар-хірург, письменник. Створив та очолив каферду грудної хірургії, співпрацював з інститутом кібернетики в галузі дослідження серця. Пізніше очолив клініку серцевої хірургії, яку потім реорганізували в Київський науково-дослідницький інститут серцевої хірургії.

День медичного працівника: історія та імена в українській медицині, фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #Дружковка #Константиновка #новости #День медработника #медики #врачи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...