• Головна
  • Іловайська трагедія. Пекельний серпень боїв на Донбасі
09:23, 18 серпня 2019 р.

Іловайська трагедія. Пекельний серпень боїв на Донбасі

Іловайська трагедія. Пекельний серпень боїв на Донбасі

Серпень 2014 року став для України великою трагедією. У ці найчорніші дні незалежної України загинуло 366 українських воїнів, 429 – отримали поранення, 300 – потрапили у полон. Це лише за офіційними даними. Втрати озброєння і військової техніки сягнули суми 300 мільйонів гривень. Українська армія зазнала найбільших одночасних втрат за всю історію війни на Донбасі.

18 серпня, в ході запеклих боїв, українські силовики, що значною частиною складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в Іловайськ. Вони змогли взяти під свій контроль частину міста. У ніч з 23 на 24 серпня 2014 року 3,5 тисячі російських солдатів, 60 танків і стільки ж гармат перетнули українсько-російський кордон. Як свідчать матеріали слідства, російські військові були одягнуті як українські підрозділи, що заборонено Женевською конвенцією. Іловайське угрупування українських військ опинилося в оточенні.

У "котлі" опинилися батальйони "Донбас", "Дніпро-1", батальйони МВС "Херсон", "Світязь" і "Миротворець", "Івано-Франківськ", "Шахтарськ", а також зведена рота 93-ї та 17-ї бригад Збройних сил України, сили сектора "Б". Без води, їжі та боєприпасів.

У ніч з 28 на 29 серпня Путін звернувся до «сил ополчення» із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. 29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами. Колони українців почали розстрілювати проросійські та російські бойовики.

Та українські герої йшли не без бою. Генштаб відправляв на передову все, що було в наявності. Українська артилерія щодня вражала нові цілі. Бої були жорстокі, для багатьох – останні. Сьогодні в українській розвідці кажуть, що в боях за Іловайськ Збройні сили Росії втратили понад 200 осіб, проросійські бойовики – 300 осіб. Фронт здригався вибухами аж до 5 вересня, коли були підписані усім відомі Мінські угоди…

Пізніше про Іловайську трагедію почнуть знімати фільми і документалки. А у цьому році презентують повний художній фільм, котрий вийде 29 серпня 2019 року.

"Військові, які вийшли з Іловайська, казали, що якийсь час у них іще були шанси прорватися і з боєм вийти з міста. Але керівництво вирішило домовитись про гарантії безпеки та "зелений коридор" для виходу наших військ. Таким чином терористи виграли ще кілька днів. За цей час росіяни встигли облаштувати вогневі позиції уздовж майбутнього "зеленого коридору", перетворюючи його на коридор смерті", – пригадує волонтер, засновник фонду "Повернись живим" Віталій Дейнега для 24 каналу.

Ветеран війни на Донбасі, стрілець-санітар батальйону "Донбас" Сергій Міщенко розповів, що повідомлення про блокування ЗСУ в Іловайську надсилалися у Генштаб ще за 5 днів до закриття "котла", 23 серпня. Однак керівництво було на параді в Києві і не відповідало на дзвінки, а заступники начальника Генштабу відповідали так: "Ми це вже проходили, такі доповіді вже були, це дезінформація".

"На мій погляд, заступники не хотіли псувати своєму керівництву свято поганими доповідями", – припустив боєць батальйону "Донбас".

Насамперед варто наголосити, що досі, через 5 років після трагедії, нікого не покарано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #війна на Донбасі #Іловайськ #Іловайська трагедія #Іловайський котел
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...