• Головна
  • В Україні затвердили граничні ціни на препарати з Нацпереліку лікарських засобів
16:25, 19 жовтня 2019 р.

В Україні затвердили граничні ціни на препарати з Нацпереліку лікарських засобів

В Україні затвердили граничні ціни на препарати з Нацпереліку лікарських засобів

Міністерство охорони здоров’я України встановлюватиме граничні ціни на ліки з Нацпереліку.

Затверджено реєстр цін на ліки, які закуповуються за бюджетні кошти - ціни доступні за посиланням. Відповідний наказ було прийнято 11 жовтня.

За Національним переліком основних лікарських засобів лікарні закуповують препарати першою чергою. Він складається з 427 препаратів. Близько 60 препаратів в ньому – популярні ліки, якими найчастіше лікують. 

Ціни на ліки з Нацпереліку формуватимуться на основі порівняння із п'ятьма сусідніми країнами (Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія, Латвія). Для корекції додатково буде застосовуватися понижуючий коефіцієнт 0.9, бо рівень доходу в Україні нижче, ніж у країнах, які беруться для порівняння. 

Обмеження цін діятиме на деякі діючі речовини препаратів з Нацпереліку, які закуповуються за бюджетні кошти. Воно застосовується для тих засобів, ціна на які в Україні вища, ніж ціни в сусідніх країнах, і за якими обсяг продажів за останні 12 місяців становить більше ніж 5 млн грн. 

Також зазначимо, що в країні працює додаток, який допомагає захистити споживачів ліків від підробок та безальтернативних призначень лікарів. Додаток називається "Ліки Контроль".

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #Дружківка #Костянтинівка #МОЗ #ліки #Нацперелік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...