• Головна
  • Чому почався Майдан. Річниця початку Революції Гідності
09:15, 21 листопада 2019 р.

Чому почався Майдан. Річниця початку Революції Гідності

Чому почався Майдан. Річниця початку Революції Гідності

Сотні вбитих, тисячі покалічених, десятки закатованих - таку ціну народ заплатив за те, щоб мати змогу у своїй країні вільно висловлювати свою думку.

6 років тому, 21 листопада, вільні українці зібралися на Майдані, щоб висловити свою думку. Тоді тисячі людей вийшли на Майдан Незалежності з мирним протестом проти раптового скасування владою Януковича наміру підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

Люди прагнули європейського розвитку та змін у країні.

Читайте: Революція Гідності як символ свободи України. Річниця Майдану та Помаранчевої революції. Спогади

В ті дні крім Києва, акції протесту пройшли і в інших містах України - Івано-Франківську, Донецьку, Хмельницькому, Львові, Ужгороді, Луцьку. А у соцмережах та ЗМІ ці масові акції отримали назву "Євромайдан".

Ще більше українців захотіли висловити свою незгоду з рішенням уряду на наступний день. До вечора 22 листопада кількість протестувальників у Києві вже збільшилася до декількох тисяч. Після спроби мітингувальників встановити перші намети між правоохоронцями та протестувальниками відбулися перші серйозні сутички.

А вже 24 листопада відбулися перші масові мітинги: у Києві на Народне віче вийшли близько 100 тисяч учасників.

Чому почався Майдан. Річниця початку Революції Гідності, фото-1
Чому почався Майдан. Річниця початку Революції Гідності, фото-2

На спротив мирним мітингувальникам влада направила "Беркут". 30 листопада Силовики спецпідрозділу "Беркут" отримали наказ розігнати протестувальників, які все ще залишалися на Майдані. "Беркутівці" серед ночі під час силового розгону побили десятки активістів, переважно молодь.

Випадки неправомірного застосування сили співробітниками спецзагону МВС були зафіксовані журналістами, деякі з яких також постраждали від кийків правоохоронців. Частина протестуючих змогла добігти і знайти притулок на території Михайлівського собору, який на кілька майбутніх місяців став одним із осередків революціонерів. В ту ніч проявилися особливо кричущі випадки міліцейського свавілля – «беркутівці» наздоганяли протестувальників, які розбігалися нічними вулицями і буквально добивали їх.

Після побиття студентів українці згуртувалися, як ніколи раніше. У наступні дні на Майдані зібралися майже мільйон людей. Відтоді боротьба за розвиток України перетворилася на боротьбу за свободу України і українців. А мирний мітинг за Асоціацію з ЄС перетворився на справжню Революцію Гідності.

21 листопада відзначають річницю початку Євромайдану, також День Гідності і Свободи України. Згадаємо події, які стали початком нової боротьби за державність України та шляхом до європейського, демократичного майбутнього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #День Гідності та свободи #Революція Гідності #Євромайдан
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...