17:14, 1 січня 2020 р.

15 цікавих фактів про Новий Рік

15 цікавих фактів про Новий Рік

Ми підібрали 15 цікавезних фактів про Новий Рік, які ви навряд чи бачили десь. Розкажіть, скільки з них вже були вам відомі, а про що дізнаєтесь вперше?

1. Перша новорічна листівка була надрукована в Лондоні у 1843 році. І саме після цього зявилася та сама традиція з обміном листівок.  

2. З 1949 року 1 січня вважається в нашій країні неробочим днем.

3. Ескімоси відзначають Новий рік з приходом першого снігу. І ніяким чином не прив’язують його до дати.

4. Чому сніг білий, хоча вода, з якої він виходить, прозора? Вся справа в сонячному світлі! І вода, і лід залишаються прозорими тому, що пропускають світло крізь себе. А сніжинки – ні. Вони складаються з такої кількості дрібних кристаликів, що світло, потрапляючи на їх межі, не проходить наскрізь, а відбивається. Тому ми і бачимо сніг білим.

5. Звідки взялася традиція прикрашати ялинку? У давнину люди вважали, ніби дерева мають надприродну силу і в них живуть духи – як добрі, так і злі. Щоб вони не сердилися і не псували врожай, селяни робили їм подарунки і вішали їх на гілки. Вічнозелена ялина вважалася особливим деревом: вона символізувала безсмертя.

6. Вперше ялинка була прикрашена гірляндою з кольоровими ліхтариками в США у 1895 році.  Електричною гірляндою з різнокольорових лампочок вперше була прикрашена ялинка американського Білого дому.

7. Найпопулярніший в світі чоловічий карнавальний костюм – біла двійка зі стразами, вишивкою і ременем – костюм співака Елвіса Преслі. Далі за лідерство борються костюми персонажів "Трьох мушкетерів" і "Зоряних війн". Трохи відстають Робін Гуд, Супермен і Бетмен.

8. Перші документальні свідчення про традиції наряджати ялинку відносяться до початку XVII століття. Як стверджують історики, перші наряджені в честь Різдва дерева з’явилися в Ельзасі (тоді це була частина Німеччини, нині – Франція). Для зрубаних ялин, сосен і буків святковими прикрасами служили троянди з кольорового паперу, яблука, печиво, шматочки цукру і мішура.

9. Мусульманський Новий рік – Навруз – відзначають в день весняного рівнодення, 21 березня. Зазвичай на його святкування відводиться 1-2 дні, а в Ірані – не менше 5 днів.

10. За легендою, перші скляні ялинкові кулі з'явилися в 1848 році в Німеччині. До цього ялинки прикрашали справжніми плодами, але в тому році був неврожай. І тоді склодуви вирішили замінити плоди скляними, щоб було що вішати на ялинку.

11. У Китаї Новий рік зустрічають двічі. Спочатку, в ніч з 31 грудня на 1 січня, святкують Юань-дань, а потім – традиційний китайський Новий рік, або свято весни Чуньцзе. У нього немає постійної дати, тому що китайський календар – місячний.

12. Найбільша новорічна ялинка була поставлена в Мехіко в 2009 році. ЇЇ встановлювали 200 робітників протягом двох місяців. Діаметр гігантської ялинки – 35 метрів, висота – 110 метрів (як сорокаповерховий будинок!), а загальна довжина електричних гірлянд – близько 80 кілометрів.

13. Спочатку Новий рік зустрічали в березні. Ви запитаєте:“Чому саме в березні?” А ось чому: в березні починалися польові роботи. А вже в 46 році до н.е. Юлій Цезар захотів перенести святкування Нового Року на 1 січня. Юліанський календар, котрий був названий в його честь, поширився по всій Європі.

14. Південній півкулі не пощастило в плані новорічної атмосфери, оскільки Новий Рік у них припадає на середину літа, і вони замість сосен і ялинок — наряджають евкаліпти.

15. Традиція залишати подарунки під новорічною ялинкою з’явилася ще в 18 столітті і збереглася донині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #Новий Рік #цікаве про Новий Рік #що треба знати про Новий Рік #факти про Новий Рік #Новий Рік 2020
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...