• Головна
  • Сьогодні ти в кросівках, завтра - шубі і чоботах. Як одягатися взимку, щоб не захворіти
11:31, 23 січня 2020 р.

Сьогодні ти в кросівках, завтра - шубі і чоботах. Як одягатися взимку, щоб не захворіти

Сьогодні ти в кросівках, завтра - шубі і чоботах. Як одягатися взимку, щоб не захворіти

Сучасна зима, здається, сміється з нас, сидячи поруч із весною за столом перемовин. Сніга не дочекалися, що робити із купленими шубами?

Немає сенсу кутатись у шуби і мільйон светрів, якщо на вулиці тепло. Це і про нашу сучасну зиму в тому числі. Якщо хочете залишитися здоровими, варто підбирати одяг, залежно від погоди на вулиці. А старе прислів’я "пар костей не ломит" може перетворитися на застуду.

Лікарі говорять про те, що дуже часто взимку люди починають хворіти не через те, що мерзнуть на вулиці, а через те, що не зважають на власне самопочуття. Адже тепло одягнувшись у теплу погоду, частіше за все, ви перегрієтеся, а після того, як роздягнетесь, спітніле тіло дуже швидко продує. Саме через це можна застудитись.

Лікар-експерт з громадського здоров’я Отто Стойка дав кілька порад про те, як варто одягатись взимку, щоб не захворіти.

1. Теплі шапка і шарф - не завжди обов’язково.

Так, шарф і шапка важливі для зими, адже все тіло має знаходитись у теплі. Але якщо ви у теплому светрі під горло, а зверху одягаєте капюшон, то цілком можете обійтись без інших "утеплювачів".

Окрім того, улюблена звичка наших батьків - закривати шарфом пів обличчя, і навіть ніс - може бути доволі шкідливою. Одягом не варто закривати дихальні шляхи. Під час холодів краще, навпаки, загартовуватись, особливо під час провітрювання приміщень. Це допомагатиме організму протистояти простудам.

Сьогодні ти в кросівках, завтра - шубі і чоботах. Як одягатися взимку, щоб не захворіти, фото-1

2. "Підкати" - це не страшно

Серйозної загрози для здоров'я підкатані штани не несуть. Все залежить від того, як людина встигла одягатися в холодну погоду. Якщо це не несе дискомфорту, то і на здоров’я це не вплине. Особливо, якщо людина швидко ходить.

3. Взуття - це важливо

Важливо, щоб у зимового взуття підошва була товстою, а темп руху відповідав взуттю. Підкладка і додаткова устілка повинні бути з натурального хутра. Також потрібно, щоб взуття було потрібного розміру, бо, наприклад, вузьке взуття перешкоджає нормальному кровообігу і природному обігріву ступенів, що змушує вас мерзнути. 

Вибираючи шкарпетки, відмовтеся від бавовни на користь якісної синтетики і вовни. Тепло точно не залишить ваші ноги, якщо поєднати обидва варіанти, тобто надіти двоє шкарпеток (у випадку холода, звичайно). 

4. Матеріали для одягу

На всю зиму забутьте про бавовняні речі. Бавовна відмінно вбирає вологу, яку виділяє тіло, але залишає її всередині. У підсумку ви опиняєтеся в мокрій і холодної футболці.

Найкраща альтернатива бавовні – термобілизна з високотехнологічної синтетики або вовни. Воно добре відводить вологу від тіла, дозволяючи йому залишатися сухим і підтримувати комфортну температуру. Правда, у синтетики є один недолік: вона швидко накопичує неприємний запах, так що її доводиться часто прати.

Найкращим варіантом для середнього шару стане флісова кофта або светр з натуральної вовни.

При виборі верхнього шару варто враховувати, чим ви збираєтеся займатися на вулиці і, звичайно, температуру ззовні. Якщо важкі шуби і дублянки ще підійдуть для прогулянки в холодні дні, то під час активної діяльності в них буде дуже незручно. Ідеальним вибором стануть мембранні куртки і пуховики. Ці моделі виводять вологу і не дозволяють їй проникнути всередину, вони стійкі до вітру і, до того ж, досить легкі.

Сьогодні ти в кросівках, завтра - шубі і чоботах. Як одягатися взимку, щоб не захворіти, фото-2

5. Табу на вологе волосся і одяг

Якщо влітку трохи недосушене мокре волосся приносило лише насолоду, то взимку ця погана звичка може стати причиною серйозної хвороби. Мокре волосся принесе сильне переохолодження. А це, в свою чергу, захворювання. Так само, якщо потрапити під дощ та вітер — можна отримати сильне переохолодження. Треба знайти можливість висушитися чи перевдягнутися у теплому приміщенні. 

Відкликайтеся на потреби свого тіла. Адже кожен знає рівень своєї "мерзлякуватості". Важливо, щоб вам було комфортно. Немає сенсу одягати теплезний светр і шубу у +5, якщо потім ви під вітром почнете розстібатися і спітніле тіло обдує вітром, що принесе швидку застуду.

Підлаштовуйтесь під сучасну зиму, щоб не провести більшість її часу з температурою під ковдрою.

Читайте: Сток и секонд-хенд. Как в Славянске одеться качественно и недорого

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов‘янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #що одягати взимку #як одягатися #зима 2020
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...