• Головна
  • Олекса Тихий - символ українського Донбасу. Пророчі слова видатного правозахисника
12:45, 30 січня 2020 р.

Олекса Тихий - символ українського Донбасу. Пророчі слова видатного правозахисника

Олекса Тихий - символ українського Донбасу. Пророчі слова видатного правозахисника

Його називають символом українського Донбасу, правозахисником та борцем за свободу слова. Олекса Тихий, хто він та чому його слова називають пророчими?

Олекса Тихий був звичайним сільським вчителем з Костянтинівського району, але його міцний характер, життєва позиція і, як наслідок, тяжка доля, зробила його відомим не лише на всю Україну, а й за її межами. 

27 січня ми відзначили річницю з Дня народження правозахисника і вчителя з Донбасу Олекси Тихого. Сьогодні у містах Донеччини проходять щорічні "Олексині читання", тематичні уроки у школах. А що ми з вами знаємо про цю людину та його долю? Чому у ці важкі часи для нашої держави так часто згадують одвічну боротьбу Олекси Тихого за все українське?

Знавці життя та творчості Олекси Тихого називають його слова пророчими, адже та ситуація, яка склалась сьогодні в Україні - прямий наслідок багаторічного "отруєння" всього українського. 

Олекса Тихий писав...

"Донеччина – це шоста частина всього населення Української РСР. Її культурний та національний розвиток може послужити або гарним прикладом для всієї України в разі її нормального розвитку, або ганебним, холероподібним, коли й інші райони підуть шляхом байдужості до національної культури та мови. І в другому випадку ганьба та прокляття впадуть на голови кожного з нас, донбасівців, хто бачив, усвідомлював насування загибелі і мовчав, хто в догоду череву забув, якого він роду-племені, зрадив свій народ, з чужих рук брав отруйну зброю асиміляції та допомагав нищити українську мову, культуру, традиції, обряди".

Ми зібрали для вас матеріал, що якнайкраще розкриває особистість та життя нашого героя. Це два документальних фільма, що зняли сайти міст Слов’янська, Дружківки та Костянтинівки. Дивіться наш проект з назвою "Подвиг бути українцем". Пишіть свої думки у коментарях.   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Олекса Тихий #правозахисник
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...