• Головна
  • Крига зрушила: У Дружківці оголошено про набір кандидатів до списку суду присяжних
16:13, 16 березня 2020 р.
Надійне джерело

Крига зрушила: У Дружківці оголошено про набір кандидатів до списку суду присяжних

Крига зрушила: У Дружківці оголошено про набір кандидатів до списку суду присяжних

На виконання закону України , оголошується набір кандидатів до списку присяжних, які будуть залучатися Дружківським міським судом Донецької області для здійснення правосуддя.

Про це повідомляється на офіційному сайті Дружківської міської ради.

Вимоги до кандидатів: громадянство України, володіння державною мовою, вік від 30 до 65 років, постійне проживання на території м. Дружківка Донецької області, дієздатність, відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного, відсутність не знятої чи непогашеної судимості.

Громадянину, який претендує на включення до списку присяжних, необхідно у термін до 08.04.2020 року подати до виконавчого комітету Дружківської міської ради (каб. 303, сектор з юридичних питань):

- власноручно написану заяву про включення до списку присяжних (натисніть на це посилання щоб завантажити заяву);

- згоду на обробку персональних даних;

- ксерокопії паспорта громадянина України (1 - 4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце проживання) або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування;

Інформаційна довідка

Конституція України гарантує громадянам участь у здійсненні правосуддя через присяжних. Залучення громадян до судового процесу робить його ще більш прозорим та сприяє зростанню довіри у населення до правосуддя.

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Присяжні залучаються до розгляду у цивільних справах про:

- обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною;

- визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;

- усиновлення;

- надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку;

- примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу.

Відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, присяжні залучаються для здійснення кримінального провадження у суді щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі.

Гарантії прав присяжних

Присяжним за час виконання ними обов'язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.

За присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу.

Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків із здійснення правосуддя.

Довідки за телефоном: 4-21-31 (Сектор з юридичних питань відділу з організаційної, юридичної роботи та контролю Радченко Олена Олександрівна).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружківка #оголошення #набір #кандидати #суд присяжних #міський суд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...