15:35, 23 березня 2020 р.
Фейки про коронавірус. Чому не варто вірити
Коронавірус з великою швидкістю шириться світом. У зв’язку з цим ширяться і фейки, які активно розкидують в інтернеті.
Ми зібрали найпоширеніші фейки, які ходять серед мешканців України.
1. "Ми всє умрьом"
Зараз багато людей розводить паніку щодо того, що від коронавірусу помре багато людей. Сподіваємось, всі розуміють, що хоч ця інфекція і є небезпечною, але у 80% випадків захворювання люди одужують. Тому кричати про те, що всі помруть - недоречно.
Дотримуйтесь стандартних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я і оберігайте своїх близьких.
2. Ліки від коронавірусу вже винайшли
Насправді, ліків від цієї хвороби ще немає. Але науковці світу активно над цим працюють. Всесвітня організація охорони здоров’я у своєму Твітері повідомила про початок тестування вакцини від коронавірусу. Також випробування вакцини почали в Італії та США. Загалом над розробкою потенційної вакцини проти коронавірусу COVID-19 працює понад 30 компаній. А ось у Нідерландах знайшли антитіло проти коронавірусу.
Читайте: Пандемія коронавірусу: позитивні новини під час інформаційного хаосу
3. Це все план США.
Часто на вулицях можна почути скептичні заяви людей про те, що коронавірус є біологічною зброєю, яку вигадали американці. Хоча насправді вірус SARS-CoV-2 виник у природних умовах від контактів людини з тваринами-носіями вірусу.
4. Часник і алкоголь допомагають від коронавірусу
У намаганнях захистити себе від невідомого вірусу люди починають вірити у все, що чують. Так, в інтернеті почалися розмови про те, щоб годувати дітей перемеленим часником зранку на голодний шлунок. Також багато говорять про те, що алкоголь допомагає боротися із вірусом.
Насправді всі продукти допомагають, але не від коронавірусу, а для підняття імунітету. А, як відомо, хороший імунітет - це запорука здоров’я.
5. Тварини є носіями COVID-19
Днями в мережі поширювалися фото білбордів МОЗ України, на яких зображено, що потрібно уникати контактів з тваринами, аби не захворіти на коронавірус. Ці фото викликали хвилю дискусій стосовно правдивості цієї інформації. Ця інформація встигла викликати серйозне занепокоєння серед власників тварин, а захисники тварин у регіонах повідомили про більшу кількість здачі звірят до місцевих притулків.
ВООЗ та інші авторитетні організації наголошують, що зараз НЕ існує доказів того, що тварини можуть бути носіями SARS-CoV-2, або ж людина може передати вірус своєму улюбленцю.
6. В Україні б’ються через проїзд у громадському транспорті або кашель
В мережі «розганяється» відео про те, що в міському транспорті (спочатку йшла мова про Вінницю, а потім про Львів) сталася бійка, оскільки один з пасажирів нібито кашляв та мав ознаки коронавірусу.
При цьому, кіберфахівці встановили, що даний конфлікт насправді був зафіксований значно раніше і жодним чином не пов’язаний із коронавірусом (хоча й не красить учасників ситуації). Першоджерелами розміщення цього відео стали «боти», зокрема, й проросійського спрямування. Згодом ці матеріали стали активно поширювати на сепаратистських та проросійських ресурсах.
Читайте: Бійка через кашель. Спростовують фейки про коронавірус
7. Ходять по квартирам під виглядом дезінфекції і обкрадають
Насправді це фейк. Патрульна поліція також закликає не відкривати двері незнайомцям, які під виглядом співробітників різних служб можуть здійснювати свої зловмисні дії! Не довіряйте фейкам.
Цитуємо: "За останній час у соцмережах Краматорська та Слов’янська ширилося багато неправдивої інформації: то про обробку міст з повітря, то про штрафи для батьків, діти яких знаходяться на вулиці, то про «фахівців», які ходять по квартирах, перевіряючи населення на коронавірус та проводячи дезінфекцію осель".
Читайте: Шахраї в онлайні: поліція попереджає мешканців Слов’янська про небезпеку
8. Хворіють на коронавірус лише літні люди
Ні, насправді хворіють люди різного віку. Високий відсоток захворівших серед літніх людей насправді такий через те, що їх організм є слабшим. А вірус активніше розвивається там, де імунітет ослаблений.
Між іншим, у світі вже є декілька випадків, коли літні люди одужали від коронавірусу.
9. Дезінфекція з гвинтокрилів
В мережі почали поширювати фейк про нібито проведення дезінфекції з гвинтокрилів у зв'язку з поширенням коронавірусу, проте його спростували.
Українцям в інтернеті розіслали приблизно такий текст: "Я хочу повідомити вам, що сьогодні о 23:00 вечора будуть гвинтокрили, які запустять ліки для дезінфекції. Це означає, що ви повинні всі вікна закрити на ніч".
10. Тест на коронавірус можна зробити вдома
Насправді це фейк. Окрім того, в аптеках немає швидких тестів на коронавірус. Такий тест можна зробити лише у медустанові.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
06:57
Вчора
15:38
13 вересня
live comments feed...