• Головна
  • Тоді і зараз. Друга світова / Сучасна війна
14:19, 9 травня 2020 р.

Тоді і зараз. Друга світова / Сучасна війна

Тоді і зараз. Друга світова / Сучасна війна

Друга світова війна посіла важливе місце в історії українського народу. 

У світовій історії важко знайти більш доленосну, ніж Друга світова війна, подію, яка би так глобально вплинула на людство. Звичайно, що другою такою подією можна назвати сучасну війну, яка зараз точиться на Донбасі.

Напевно, не можна порівнювати ці дві події, однак і не можна заперечувати того факту, що є у них спільне - війна. Це завжди страждання, смерті, зруйновані долі. Тоді і зараз люди боролися за свою землю. У Другій світовій ворогом українців були нацисти, зараз - нахабні імперіалісти "неіснуючої імперії РФ". І тоді, і зараз вороги впевнено маніпулювали своєю правотою.

Серед величезних втрат Українського народу в Другій світовій війні найтяжчими були демографічні. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому та професійному складі. 

Із 65 мільйонів загиблих у Другій світовій війні, 8-10 мільйонів - українці. За твердженнями науковців, було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, спалено близько 320 тисяч господарств. Україна в результаті Другої світової війни зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45% від збитку усього СРСР.

Друга світова війна тривала шість років. Війна на Сході України триває вже сьомий рік. І кінця їй не видно. 

Звичайно, кількість загиблих порівнювати сенсу немає. Але якщо брати до уваги, що тоді воював весь світ, а зараз Росія з Україною - звичайно відчується масштабування. Окрім того, у бойових діях знаходяться дві області на сході України, а не ціла країна. Враховуючи ці показники, кількість загиблих, поранених - вражає. Для тих, хто вважає, що війна скінчилася, варто нагадувати, що щодня українські військові боронять кордони, отримують порання, гинуть, захищаючи Україну.

Читайте: Коронавірус чи війна. Ситуація в ООС за березень-квітень 2020

За останніми даними управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) за весь період конфлікту, з 14 квітня 2014 року до 31 березня 2020 року жертвами військового конфлікту стали близько 41-44 тисячі осіб.

Точну кількість загиблих підрахувати неможливо. За 6 років війни загинуло від 13 до 13,2 тисячі осіб, з них близько 4 тисячі 100 українських військовослужбовців та 5 тисяч 650 членів озброєних груп.

УВКПЛ ООН зафіксувало 3 тисячі 55 випадків загибелі цивільних осіб: 1 тисяча 814 чоловіків, 1 тисяча 57 жінок, 98 хлопців, 49 дівчат і 37 дорослих, стать яких невідома.

Люди гинули від масованих обстрілів із забороненої зброї, а також від стрілецької зброї чи підривалися на протипіхотних та протитанкових мінах, розтяжках, внаслідок детонації вибухонебезпечних залишків війни. За 6 років на мінах та інших вибухових пристроях підірвалися 329 цивільних осіб.

Тоді і зараз. Друга світова / Сучасна війна, фото-1

Звичайно, всі війни різні. І всі війни у той же час однакові. У кожній з них помирають люди. У кожній з них нація, яка бере участь у війні, змінюється. У кожній з них: загублені сім’ї, поселення, душі.

Читайте: Устами очевидцев. Война из воспоминаний жителей Славянска

Сьогодні - День Перемоги. У цьому році Україна відзначить його без офіційних заходів і помпезних концертів. Та чи потрібні вони взагалі. Зараз по країні шириться думка про те, що головним для Дня Перемоги є все ж таки люди, які зробили цю перемогу можливою. Тому головне - згадати родичів, які захистили країну. 

В Україні тепер існують ветерани не лише Другої світової, але й сучасної війни. Один із нинішніх військовослужбовців висказався стосовно свого сприйняття Дня Перемоги:

"На сьогодні, моя думка про святкування Дня Перемоги трохи змінилася. Напевно, бо сам трохи хапнув тієї війни. Вже зрозумів, як воно насправді. Бо коли у школі за партою сидиш - то одне, а коли сам десь там в окопі копаєшся, то вже трохи інакше все сприймаєш і дивишся на це. У мене дуже душу крає... Хочеться сказати всім святкувальникам: закрийте рота і йдіть на могилу своїх дідів і бабусь. Які паради, стрічки, марші? Зараз у людей принцип у стрічках, у лозунгах, портретах. А мають згадувати своїх родичів, які цю війну пройшли".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов‘янськ #Дружківка #новини #Друга Світова війна #сучасна війна #день перемоги #9 травня
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...