Як не порушувати особистий простір у громадських місцях

Як не порушувати особистий простір у громадських місцях, Лідія Хаустова

Під час карантину особливо гостро постала тема особистого простору. Хоча раніше про це говорили, але не дуже замислювалися.

Колишня В.О. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун зробила гарну підбірку порад, як не порушувати особистий простір себе і людей у громадських місцях.

Яким би не був ваш особистий простір та допустима відстань для близьких чи незнайомих вам людей, пам’ятайте, що порушення умовного кордону у будь-якій з цих відстаней — спричиняє стрес, дискомфорт, посилює відчуття небезпеки та заважає сфокусуватися.

Скоріше за все ви відчували дуже сильний дискомфорт, особливо коли незнайома людина знаходиться надто близько — ви не можете думати ні про що, поки вона не залишить ваш простір. То як поважати особистий простір іншої людини?

  • Ніколи не торкайтеся людини, з якою ви незнайомі. Недоречними також є обійми, якщо ви бачите людину вперше у житті чи нещодавно познайомилися.
  • Реагуйте на мову тіла та міміку. Коли хтось відхиляється від вас, ви, скоріше за все, знаходитесь в особистому просторі цієї людини, що спричиняє їй дискомфорт. Якщо ви це помітили — зробіть крок назад.
  • Не нахиляйтеся надто близько до обличчя, аби щось сказати. Краще скажіть голосніше.
  • Якщо у транспорті є вільний простір, не сідайте чи не ставайте дуже близько до інших людей. Озирніться спочатку навколо та оберіть вільніше місце.
  • Ніколи не схиляйтесь через плече людини, щоб щось прочитати чи подивитися, якщо вам не дозволили цього зробити.

  • Не торкайтеся людини, якщо ви з нею не знайомі, особливо, якщо ви знаходитеся ззаду, і людина не може вас бачити.
  • Дотримуйтеся дистанції, коли стоїте в черзі. Якщо ви станете ближче до людини, яка перед вами, черга не рухатиметься швидше.

Трапляється так, що неможливо уникнути тісного контакту з незнайомими людьми, наприклад, в переповненому транспорті в час пік. У цьому випадку не варто вважати, що якщо місця немає, то вже нічого не вдіяти.

Якщо ви стоїте дуже близько, озирніться навколо та подивіться чи ви не притисли іншу людину, чи не заважають ваші речі — сумка чи рюкзак, не розглядайте нікого зблизька, а якщо вам потрібно звернутися до людини, не торкайтеся її — спочатку встановіть зоровий контакт чи скажіть щось.

Ці правила можуть здаватися надто очевидними, утім, ми часто несвідомо порушуємо простір інших людей, не помічаючи цього.

Слов'янськ Дружківка соціальна дистанція громадські місця особистий простір
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі