Про ситуацію з водопостачанням Дружківки та інших міст регіону доповіли в Донецькій облдержадміністрації

Про ситуацію з водопостачанням Дружківки та інших міст регіону доповіли в Донецькій облдержадміністрації, Виктор Проскурников

Проблеми з водопостачанням виникли у низці міст Донецької області через підвищення обсягів споживання води у зв’язку зі спекотною погодою та з аварійним станом Другого Донецького водопроводу.

У доповіді, текст якої з’явився сьогодні на офіційному сайті Донецької облдержадміністрації, повідомляється, що основним джерелом водопостачання міст Слов'янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, а також населених пунктів Торецького і Костянтинівського районів Донецької області є Другий Донецький водопровід загальною протяжністю 116 км.

На сьогодні він знаходиться в аварійному стані, особливо ділянка від другого до третього підйомів (потрібна заміна близько 24 км трубопроводу), і не витримує режиму роботи в умовах літнього максимуму, що призводить до появи значної кількості поривів.

До 9 червня подача води по другому Донецькому водопроводу здійснювалася в обсязі 95-98 тис.м3/добу, по основним крупним містам подача води становила: м. Слов'янськ – до 16 тис. м3/добу, м. Краматорськ – до 10 тис. м3/добу, м. Дружківка – до 14 тис. м3/добу, м. Костянтинівка – до 19 тис. м3/добу.

У зв'язку з підвищенням температури зовнішнього повітря і встановленням спекотної погоди, з 10 червня відбулося збільшення водоспоживання населеними пунктами, а саме по крупним містам воно склало: м. Слов'янськ – 18,2 тис.м3/добу, м. Краматорськ – 14,4 тис. м3/добу, м. Дружківка – 15,4 тис. м3/добу, м. Костянтинівка – 22,4 тис. м3/добу.

Для недопущення перебоїв у водопостачанні населених пунктів, з 12 червня збільшена подача води по другому Донецькому водопроводу до 108 тис.м3/добу.

Подача води по крупним містам склала: м. Слов'янськ - 19,3 тис.м3/добу, м. Краматорськ – 15,0 тис. м3/добу, м. Дружківка – 16,0 тис. м3/добу, м. Костянтинівка – 23,3 тис. м3/добу.

Після збільшення подачі води по Другому Донецькому водопроводу стали утворюватися пориви, у зв'язку з чим КП "Компанія "Вода Донбасу" з 6:00 16 червня була припинена подача води для проведення робіт з усунення поривів.

О 02:00 17 червня закінчені зварювальні роботи, а з 12:00 схема водопостачання відновлена і в даний час йде заповнення водоводу від 3-го підйому до 4-го підйому.

Виходячи з цього, всі споживачі будуть отримувати воду поступово.

На даний час для відновлення водопостачання м. Костянтинівка вода подається на Слов'янськ, Краматорськ, Дружківку в скороченому режимі.

Крім того, 16 червня з 05:10 до 17.00 у зв'язку з аварійним відключенням ЛЕП на Сидорівську групу свердловин було припинено водопостачання прилеглих селищ.

Для безперебійного водопостачання в літній період міст Слов'янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка та інших населених пунктів, подачу води необхідно здійснювати в обсязі 116 тис. м3/добу, а саме: м. Слов'янськ – 25,0 тис. м3/добу, м. Краматорськ – 15,0 тис. м3/добу, м. Дружківка – 18,0 тис. м3/добу, м. Костянтинівка – 28 тис. м3/добу, інші населені пункти – 10 тис. м3/добу, втрати води по другому Донецькому водопроводу складуть до 20 тис. м3/добу.

Однак у зв'язку з аварійним станом Другого Донецького водопроводу, КП "Компанія" Вода Донбасу" зі Слов'янської фільтрувальної станції №1 і №2 може подати води не більше 100 – 105 тис.м3/добу.

За інформацією комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», для заміни аварійної ділянки Другого Донецького водопроводу необхідно більше одного мільярда гривень.

Наразі Донецька облдержадміністрація працює над пошуком джерел фінансування проєктів зі сталого водопостачання. На сьогодні розроблений проект заміни аварійних ділянок.

Завдяки допомозі Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в 2019 році виконані роботи з заміни аварійної ділянки водоводу діаметром 1400 мм довжиною 530 метрів в районі другого і третього підйомів, вартість ремонтних робіт - 30 млн гривень.

Під час ремонту технологічні сегменти досягають трьох метрів.

КП «Компанія «Вода Донбасу» просить споживачів, які отримують воду з Другого Донецького водопроводу, з розумінням поставитися до ситуації, що склалася, адже без проведення повної реконструкції водопроводу гарантувати його безперебійну роботу неможливо.

Дружківка:

16 червня водопостачання було припинено у зв'язку з поривом на Другому Донецькому водогоні. Подача води здійснювалась із запасів.

Доставка води населенню мікрорайонів Яковлівка, Сурове, Донський, Жилбуд смт. Олексієво-Дружківка була організована цистернами.

17 червня о 15.00 розпочалася централізована подача води населенню на багатоквартирне житло.

Запитування мікрорайонів Яковлівка, Сурове, Донський буде здійснюватися з 18 червня.

Дружківка Донецька область проблема скорочення водопостачання Дон ода вода Донбасу доповідь
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі