Дружківськи випускники розповіли, на кого підуть вчитися

Дружківськи випускники розповіли, на кого підуть вчитися , Виктор Проскурников

Вже зовсім скоро багато випускників одинадцятих класів загальноосвітніх закладів Дружківки перетворяться з учнів у студентів. Деякі з них вже навіть організували «карантинну» випускну вечірку з приводу прощання зі школою.

Прийшла черга дізнатися, які професії бажають обрати хлопці та дівчата, за яким фахом збираються навчатися у вишах.

Як з’ясувалося, дуже багато у цьому році бажаючих вступати у навчальні заклади, що готують фахівців у сфері інформаційних технологій.

Наприклад, 17-річний Ярослав вже з восьмого класу вирішив для себе, яку професію бажає опанувати.

«Я, скільки себе пам'ятаю, завжди захоплювався комп'ютерами, - згадує хлопець. - Ігри мене зовсім не цікавили, хоча раніше, у п’ятому-шостому класі був період захоплення ними. Але більше мені подобалося розбиратися з програмами, з пристроєм комп'ютера, засобами передачі даних тощо. Фахівці в цій сфері зараз дуже затребувані, та і заробляють, я чув, вони непогано. Мій знайомий, наприклад, навчаючись на першому курсі універу, встигав виконувати роботу на замовлення, і отримував достатньо грошей на свої потреби".

А ось випускниця Софія, наприклад, хоче стати викладачем хімії.

"Я не з чуток знаю, що в наших школах бракує викладачів хімії, - каже вона. - Цей предмет був одним з моїх улюблених в школі, і я хочу, щоб це стало моєю професією. Я наводила довідки - у вчителів зараз хороша зарплата, тому без роботи, вважаю, не залишуся після закінчення вишу. Батьки мене цілком підтримують у моєму виборі, так що буду йти до своєї мети. Сподіваюсь, ще повернуся у свою школу, але вже в якості вчителя".

Дружківськи випускники розповіли, на кого підуть вчитися , фото-1

Що стосується спеціальностей юриста та економіста, які були у лідерах кілька років тому, нинішні випускники ставляться до них без особливого захвату.

"Десь у восьмому-дев'ятому класі я страшенно хотіла після школи пійти вчитися на економічний факультет, щоб потім працювати у великому банку, - каже випускниця Карина. - Але вже через рік професія економіста чи бухгалтера втратила для мене привабливість. Зараз я вирішила стати фахівцем у сфері маркетингу. Гадаю, на цю професію зовсім скоро буде великий попит».

У числі пріоритетних професій, які хочуть опанувати після закінчення вищих навчальних закладів нинішні дружківські випускники, також комп'ютерний дизайнер, менеджер, інженер-будівельник, фахівець з комп’ютерних комунікацій.

Дружківка випуск 2020 професії вибір виші навчання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі