Дружківка: Кому вимірюватимуть температуру до початку занять в школах та дитячих садках

Дружківка: Кому вимірюватимуть температуру до початку занять в школах та дитячих садках

У вівторок, 25 серпня, в малий залі засідань Дружківської міської ради відбулася прес-конференція за участі заступника міського голови Наталі Слесаренко та керівника відділу освіти Світлани Лазебник.

Мова йшла про те, чого чекати учням, педагогам та батькам на початку нового навчального року.

Наталя Слесаренко повідомила, що з першого вересня, згідно з рекомендаціями міністерства освіти та науки України про умови роботи навчальних закладів під час карантину, вхід в школи та дитячі садки буде здійснюватися тільки в масках чи респіраторах, проте під час занять їх дозволяють зняти. Тобто масковий дрес-код діятиме у всіх приміщеннях навчального закладу, крім класів та аудиторій.

Дружківка: Кому вимірюватимуть температуру до початку занять в школах та дитячих садках, фото-1

Заступник міського голови також наголосила, що на період дії карантину до навчальних закладів не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які прийшли з особами з інвалідністю.

Перед початком занять педагоги мають опитувати дітей про їхнє самопочуття. Тих, у кого виявлятимуть симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду.

Що стосується обов’язкового ранкового вимірювання температури до початку занять в школах та дитячих садках, то обов’язкова вона лише для персоналу навчальних закладів. Тут правило незмінне – з температурою вище 37,2 градусів до навчального закладу не пропускатимуть.

Дружківка: Кому вимірюватимуть температуру до початку занять в школах та дитячих садках, фото-2
Дружківка: Кому вимірюватимуть температуру до початку занять в школах та дитячих садках, фото-3

Керівник міського відділу освіти Світлана Лазебник повідомила, що всі навчальні заклади Дружківки мають в достатній кількості безконтактні термометри аби швидко вимірювати температуру педагогам та технічному персоналу закладів до початку занять.

Заступник міського голови Наталя Слесаренко акцентувала увагу й на роботі шкільних їдалень.

Вона повідомила, що під час дії карантинних обмежень буде заборонено харчування за типом «шведський стіл» та із самообслуговуванням. Також буде складений графік харчування учасників освітнього процесу.

Відстань між столами в їдальнях має бути не менше півтора метри, а за одним столом має бути не більше чотирьох осіб.

Працівники харчоблоку працюватимуть у захисних масках і одноразових рукавичках, а ті, хто видає страви або здійснює розрахунок, додатково матимуть захисні окуляри або щиток.

Захисни маски для педагогів та технічного персоналу закладів освіти Дружківки, а також дезінфікуючим засоби придбані за кошти міського бюджету. Маски для дітей шиють або купують батьки.

Що стосується організації навчального процесу та оцінювання досягнень учнів, то, за словами начальника відділу освіти Світлана Лазебник, у рекомендаціях МОН йдеться про те, що вчителі мають планувати свою роботу в довільній формі.

«Для прикладу, учитель може переносити теми уроків відповідно до того, як учні засвоїли навчальний матеріал, та самостійно визначати кількість годин на вивчення окремих тем», - сказала вона.

У міністерстві освіти та науки наголосили, що школи можуть на початку навчального року запровадити коригувальне навчання. Тобто провести у дітей перевірку знань, які вони отримали під час дистанційного навчання восени та повторити весь вивчений матеріал за минулий рік.

Так, можна провести діагностичні роботи, усні співбесіди чи влаштувати опитування у класах з основних предметів. Адже у МОН вважають, що потрібно визначити рівень, на якому учні засвоїли навчальний матеріал під час карантину.

Оцінки за таку перевірку знань в журнал ставити не рекомендують, бо це є просто орієнтиром для вчителя. Адже за допомогою цього педагог може спланувати колективну чи індивідуальну роботу аби актуалізувати певні знання школяра.

При виставленні тематичної оцінки вчителі мають враховувати всі види навчальної діяльності учня протягом вивчення теми.

«Семестрове оцінювання здійснюватимуться на підставі тематичних оцінок, а річне оцінювання здійснюватиметься на підставі семестрових оцінок. Але воно не обов’язково має бути середнім арифметичним від оцінок за І та ІІ семестри», - зазначила начальник відділу освіти.

Заступник міського голови Наталя Слесаренко також повідомила, що у рамках підготовки закладів загальної середньої освіти нашого міста до початку навчальних занять з місцевого бюджету виділено близько 2 млн 453 тис. гривень.

До перших класів в Дружківці у новому навчальному році підуть 530 учнів.

Раніше ми вже повідомляли, що у зв‘язку з карантинними обмеженнями керівництво міста прийняло рішення призупинити пілотний проект щодо шкільного харчування за методом Євгена Клопотенка.

Також повідомлялося, що методичний кабінет в Дружківці буде ліквідовано, але для педагогів буде створено новий центр.

Дружківка освіта коронавірус карантин умови навчальний рік
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі