Прифронтові міста Донеччини готуються до першої Конференції прифронтових громад

Робоча зустріч Коаліції прифронтових громад "На лінії зіткнення" у військово-цивільній адміністрації м. Авдіївка. Фото: Віра Хоменко
Робоча зустріч Коаліції прифронтових громад "На лінії зіткнення" у військово-цивільній адміністрації м. Авдіївка. Фото: Віра Хоменко

В прифронтових містах Донеччини Авдіївці, Торецьку та Світлодарську з 25 по 27 серпня відбулася чергова серія робочих зустрічей учасників Коаліції прифронтових громад "На лінії зіткнення", на яких учасники визначили перелік проблем своїх прифронтових міст та пропозиції щодо їх вирішення. В заходах взяли участь представники місцевої влади, бізнесу та громадянського суспільства прифронтових громад. Аналогічні зустрічі відбулися і в прифронтових громадах Луганщини

Визначені учасниками пропозиції будуть представлені під час першої Конференції Коаліції прифронтових громад "На лінії зіткнення", яка відбудеться у Святогірську 29 та 30 серпня. Планується, що участь у Конференції візьме, зокрема, і Перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський, а також представники громадянського суспільства, місцевої влади та бізнесу мінімум з десяти населених пунктів розташованих на лінії зіткнення.

Торецьк

Так, 25 серпня, в Молодіжному центрі "Тін Дім" міста Торецька відбулася друга робоча зустріч учасників Коаліції. На зустрічі учасники визначили основні проблеми міста та прописали пропозиції до влади, що треба зробити для їх вирішення.

Прифронтові міста Донеччини готуються до першої Конференції прифронтових громад, фото-1

Робоча зустріч представників Коаліції прифронтових громад "На лінії зіткнення" в Торецьку

Прифронтові міста Донеччини готуються до першої Конференції прифронтових громад, фото-2

Координатор проєкту "На лінії зіткнення" у Донецькій області Андрій Полухін (праворуч) та екс-голова військово-цивільної адміністрації Торецька Сергій Винник під час робочої зустрічі в місті Торецьк

Основними проблемами Торецька, на думку учасників робочої зустрічі можна назвати:

 • дефіцит фінансів на відновлення інфраструктури міста
 • важкі умови для ведення бізнесу
 • низька соціальна активність мешканців
 • відсутність державної підтримки
 • відтік молоді з міста

Авдіївка

Аналогічна друга робоча зустріч відбулася 27 серпня і у прифронтовій Авдіївці. Учасниками зустрічі стали представники військово-цивільної адміністрації Авдіївки та активна громадськість міста.

Прифронтові міста Донеччини готуються до першої Конференції прифронтових громад, фото-3

Засідання робочої групи Коаліції прифронтових громад "На лінії зіткненн" в військово-цивільній адміністрації міста Авдіївка

Під час зустрічі було визначено ряд ключових проблем міста Авдіївка, пропозиції до вирішення яких обговорять на Конференції. Отже проблеми Авдіївки було визначено такі:

 • відсутність альтернативного водопостачання з підконтрольних Україні територій
 • відсутність органів судової влади
 • відсутність якісного медичного обслуговування
 • зруйнована інфраструктура
Прифронтові міста Донеччини готуються до першої Конференції прифронтових громад, фото-4
Прифронтові міста Донеччини готуються до першої Конференції прифронтових громад, фото-5
Прифронтові міста Донеччини готуються до першої Конференції прифронтових громад, фото-6

Однією з головних проблем Авдіївки є водопостачання. Фільтрувальна станція стоїть в сірій зоні, що значно ускладнює її ремонт. Через що населення міста не отримує достатньої кількості води на свої потреби. Через це мешканці починають шукати інші можливості отримувати потрібну кількість води - купувати її, створювати скважини в межах своїх багатоповерхівок. Крім цього, представники коаліції з Авдіївки відзначають зношеність водогону в місті. Авдіївцям дуже потрібні альтернативні шляхи отримання та зберігання водних ресурсів.

Світлодарськ

Також в 27 серпня робоча зустріч з підготовки до Конференції Коаліції прифронтових громад пройшла і в місті Світлодарську Бахмутського районуу, де визначили наступні проблеми, що турбують громаду міста:

 • відтік молоді
 • поганий стан транспортної інфраструктури
 • відсутність підтримки бізнесу
 • незадоволеність безпекою
Прифронтові міста Донеччини готуються до першої Конференції прифронтових громад, фото-7
Прифронтові міста Донеччини готуються до першої Конференції прифронтових громад, фото-8

Всі ці та інші проблеми прифронтових міст та відповідні пропозиції щодо їх вирішення будуть обговорюватися в ході Конференції Коаліції прифронтових громад у м. Святогірську 29-30 серпня за участі представників Уряду України.

Матеріал підготовлено в межах проєкту "На лінії зіткнення". Здійснення проєкту стало можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій Агентствoм США з міжнародного розвитку (USAID) через проєкт "Демократичне врядування у Східній Україні".

коаліція лінія зіткнення авдіївка торецьк світлодарськ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі