![](https://s.06267.com.ua/section/logo/upload/pers/164/logo.png?20240727)
13:56, 4 вересня 2020 р.
Надійне джерело
Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито виставку до вшанування пам‘яті Василя Стуса
![Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито виставку до... Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито виставку до вшанування пам‘яті Василя Стуса](/dist-assets/images/cap.jpg)
На другому поверсі центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки, у мультіцентрі «Грайлик», оформлено виставку «Незламний лицар правди і свободи», присвячену українському поету та правозахиснику Василю Стусу.
Тематична інсталяція складається з матеріалів біографічного характеру: колажі словесно-ілюстративного наповнення, книги з описом складної долі українського митця.
![Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито ви..., фото-1 Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито виставку до вшанування пам‘яті Василя Стуса, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Рідкісні біографічні факти, власні спостереження за батьком можна знайти у книзі Дмитра Стуса «Василь Стус. Життя як творчість».
Доповненням до поданих матеріалів є роздрукована сторінка сімейного фотоальбому поетової родини.
![Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито ви..., фото-2 Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито виставку до вшанування пам‘яті Василя Стуса, фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
Центром інсталяції є куб - символ камери одиночки, в якій Василь Стус просидів цілий рік. Всередині розміщено фотоколаж, на якому копія особистої справи поета, малюнок таборової споруди, фото в роки ув'язнення.
![Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито ви..., фото-3 Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито виставку до вшанування пам‘яті Василя Стуса, фото-3](/dist-assets/images/cap.jpg)
Над уявною камерою - роздрукована поезія В. Стуса «Свіча», пронизана болем і розпачем поета від «божевілля сучасного світу».
![Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито ви..., фото-4 Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито виставку до вшанування пам‘яті Василя Стуса, фото-4](/dist-assets/images/cap.jpg)
З обох боків від темного кубу стоять матеріали про посмертні високі нагороди поета, як доказ несправедливого засудження митця світового рівня.
Для всіх бажаючих поринути у глибокий світ філософських творів поета, на виставці представлене повне зібрання поезій В. Стуса, «Таборовий зошит», збірка поезій «І край мене почує» та інші.
![Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито ви..., фото-5 Дружківка: У приміщенні центральної бібліотеки відкрито виставку до вшанування пам‘яті Василя Стуса, фото-5](/dist-assets/images/cap.jpg)
До інсталяції включені матеріали, які доводять, що пам`ять про поета-борця живе і сьогодні: книга роздумів про В. Стуса, фото з вистави «Стусове коло», де в ролі поета - актор і поет Роман Семисал.
Нагадуємо: виставка працює на другому поверсі центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки, у мультіцентрі «Грайлик».
Вхід вільний.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:55
24 липня
ТОП новини
live comments feed...