• Головна
 • Дружківське УСЗН надало роз’яснення щодо Порядку отримання компенсації за непрофесійний догляд
13:57, 29 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Дружківське УСЗН надало роз’яснення щодо Порядку отримання компенсації за непрофесійний догляд

Дружківське УСЗН надало роз’яснення щодо Порядку отримання компенсації за непрофесійний догляд

Як повідомляє Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради, Кабінетом міністрів України 23.09.2020 затверджено Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Цей Порядок встановлює механізм призначення і виплати компенсації за догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки та є: особами з інвалідністю І групи; дітьми з інвалідністю; громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями; невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися; дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є тяжко хворими.

Компенсація не призначається, якщо особи отримують соціальні послуги догляду вдома, паліативного догляду, стаціонарного догляду.

Розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за попередні шість місяців, що передують місяцю подання заяви.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, отримує тільки одну компенсацію незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає. Середньомісячний сукупний дохід фізичної особи, яка надає соціальні послуги, обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу її сім’ї на кількість членів сім’ї.

Для призначення компенсації фізичною особою, яка надає соціальні послуги, подаються такі документи:

 • заява про надання компенсації;
 • заява про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку;
 • копія паспорта громадянина України;
 • копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
 • копія свідоцтва про народження дитини (у разі надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі дитині);
 • декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);
 • відповідно до категорії особи, якій надаються соціальні послуги, подаються: копія акта огляду медико-соціальною експертною комісією;
 • висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ;
 • висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, за формою, затвердженою МОЗ;
 • копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ;
 • довідка про тяжке захворювання дитини, якій не встановлено інвалідність;
 • копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
 • копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, якій надаються соціальні послуги (для опікунів або піклувальників).

Заява про надання компенсації з необхідними документами може бути надіслана до управління поштою або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг.

На заяву та відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний цифровий підпис фізичної особи.

Виплата компенсації припиняється у разі:

 • зміни місця проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги, чи фізичної особи, яка надає соціальні послуги та отримує компенсацію;
 • смерті особи;
 • перебування особи, якій надаються соціальні послуги, на повному державному утриманні або отримання соціальних послуг стаціонарного догляду, паліативного догляду в умовах стаціонару за плату.

Виплата компенсації тимчасово зупиняється у разі:

 • перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за межами України понад 10 календарних днів;
 • перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, на стаціонарному лікуванні протягом повного календарного місяця.

Якщо фізична особа, яка надає соціальні послуги, перебувала поза межами України менше ніж 10 календарних днів, на стаціонарному або санаторно-курортному лікуванні менше ніж протягом одного календарного місяця, виплата компенсації тимчасово припиняється та відновлюється з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, заяви про продовження надання соціальних послуг з догляду.

У разі виникнення обставин, внаслідок яких припиняється догляд, фізична особа, яка надає соціальні послуги, зобов’язана в десятиденний строк письмово повідомити про це управління соціального захисту населення.

Консультації з зазначених питань можна отримати за телефонами: (06267) 3-37-50, (066) 105 93 69, (095) 689 06 86.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружківка #усзн #роз‘яснення #порядок #отримання #компенсація #соціальні послуги #фізична особа #непрофесійний догляд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...