• Головна
  • Звільнення від податків та зменшення ПДВ - Рада ухвалила Закон про державну підтримку культури
15:16, 7 листопада 2020 р.

Звільнення від податків та зменшення ПДВ - Рада ухвалила Закон про державну підтримку культури

Звільнення від податків та зменшення ПДВ - Рада ухвалила Закон про державну підтримку культури

4 листопада Верховна Рада у другому читанні та в цілому підтримала Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій".

Проєкт закону №3851 від 15 липня підтримали 293 народних депутати. Мета проєкту - не допустити стагнації сфер культури, туризму та креативних індустрій, збереження та створення робочих місць у тих сферах. Про це йдеться у пояснювальній записці до документу.

Закон передбачає зміни до Податкового кодексу, зокрема галузі культури, туризму та креативних індустрій отримають знижену на ставку ПДВ до 7%. Також передбачається звільнення від оподаткування низкою податків. 

Закон про державну підтримку культури дасть можливість оплачувати міжнародних артистів. Організатори матимуть змогу оплачувати додаткові витрати на артистів, окрім їх гонорару - це проїзд, проживання харчування. Податок на ці витрати буде 0%.

Знижена ставка ПДВ діятиме й щодо публічного показу стрічок, легально адаптованих в україномовні версії для осіб із порушеннями слуху та зору. З'являється нове поняття “Бюджетний грант”, який стане фінансовою допомогою на проекти для галузі та інституційною підтримкою. Матеріальна підтримка надаватиметься на конкурсній основі.

Таким чином, з ухваленням закону в Україні має стати більше культурних подій, оскільки організатори платитимуть менші податки. Міністр культури Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Facebook додав, що для сфери культури коронавірусний період став найважчим.

Олександр Ткаченко також поділився цифрами видатків на сфери культури, туризму та креативну індустрію, які мають внести до держбюджету 2021, і які пройшли перше читання:

  • 300 млн. грн. – на поширення культури в регіонах завдяки будівництву Центрів культурних послуг. Проект, який дозволить ОТГ трансформувати старі заклади культури та перезавантажити культурне життя у селах, селищах та невеликих містах.
  • 151 млн. грн. – Український інститут книги. А це популяризація читання, підтримка бібліотек та видавців, боротьба з книжковим піратством, підняття іміджу української книги та авторів на міжнародній арені.
  • 638 млн. грн. – Державне агентство України з питань кіно. Кошти підуть на підтримку та розвиток українських фільмів та серіалів.
  • 209 млн. грн. – Державне агентство розвитку туризму України. Нарешті підтримка державою у піднятті статусу туристичної галузі відчувається. Все це сприятиме розкриттю туристичного потенціалу та міжнародному іміджу України. І, як наслідок, суттєвій інвестиції у ВВП країни.
  • 697 млн. грн. – Український культурний фонд. Кошти дозволять реалізувати запланований інституцією грантовий сезон та фінансово підтримати важливі культурні ініціативи.
  • 370 млн. грн. – Будівництво музеїв пам’яті Бабиного Яру, Революції Гідності та Голодомору.
  • 3,5 млрд. грн. – Велика Реставрація палаців, замків, заповідників та пам’яток архітектури, які є культурною спадщиною України. Один із найбільш амбітних проектів наступного року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Дружковка #Верховна Рада #культура #державна підтримка #податки #ПДВ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...