• Головна
  • Треба вирішувати самостійно: Ніякого автоматичного переходу до іншого постачальника газу не буде - ДонОДА
14:19, 18 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Треба вирішувати самостійно: Ніякого автоматичного переходу до іншого постачальника газу не буде - ДонОДА

Треба вирішувати самостійно: Ніякого автоматичного переходу до іншого постачальника газу не буде - ДонОДА

Мешканцям Донецької області не варто розраховувати на автоматичний перехід від постачальника «останньої надії» (ПОН) до іншого постачальника природного газу для побутових потреб.

Як повідомили в Донецькій облдержадміністрації, на цьому наголосила заступник директора департаменту розвитку базових галузей промисловості – начальник управління вугільної промисловості та енергетики ДонОДА Тетяна Тараненко на брифінгу у Краматорську у вівторок, 17 листопада.

Вона нагадала, що на період з 1 жовтня по 29 листопада поточного року природним газом населення області забезпечує постачальник «останньої надії» ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

Максимальна тривалість постачання природного газу постачальником «останньої надії» не може перевищувати 60 календарних днів на рік. Отже, споживачам природного газу необхідно до 29 листопада визначитись з новим постачальником природного газу та укласти відповідний договір.

«Термін постачання гази на умовах постачальника останньої надії спливає 29 листопада поточного року. Ніякого автоматичного переходу до іншого постачальника не буде. Не вірте тим, хто розповсюджує цю інформацію», - сказала Тетяна Тараненко.

Отримати інформацію про потенційних постачальників газу в регіоні (ознайомитись з умовами постачання, проаналізувати ціни, обрати компанії, які є найбільш привабливими для співпраці) можливо за допомогою порталу «Газотека», нагадала Тетяна Тараненко.

Наразі в області активно пропонуються свої послуги дві компанії – «Нафтогаз» та Yasno.

«Звертаю увагу, що всі постачальники газу - ці два або інші, їх понад сорок, вимагають однаковий пакет документів. Це обумовлено нормативною базою. В ідеалі, якщо ви отримали платіжний документ за вересень, то ви побачите ЕІС-код (Energy Identification Code), адресу, прізвище, ініціали, вартість послуг. До цього треба додати копію паспорту, ІНН, документи, що підтверджують право власності на квартиру або будинок, де ви мешкаєте. Це буде той пакет документів, необхідний для укладання договору з постачальником газу», - зазначила Тетяна Тараненко.

ЕІС-код, без якого неможливе укладення договору, також можна отримати в абонентських відділах ПАТ «Донецькоблгаз» або за допомогою веб-сервису www.abonentinfo.com.

«Нафтогаз України» уклав договір з «Укрпоштою», і на адресу всіх споживачів, які раніше отримували газ від «Донецькоблгазу», надійшли конверти з бланками заяви приєднання. У разі, якщо мешканці Донеччини оберуть цю компанію у якості нового постачальника газу, вони можуть надіслати заповнену заяву та пакет необхідних документів поштою без оплати її послуг.

У Донецькій облдержадміністрації нагадують, що громадяни, яким призначено житлові субсидії та пільги, зобов’язані у довільній формі поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну постачальника природного газу, а саме: надати його назву та номер особового рахунку.

У період карантинних обмежень повідомити про зміну виконавця комунальної послуги можна у будь-який зручний для отримувачів житлових субсидій (пільг) спосіб, а саме: на електронну пошту управлінь соціального захисту, через відділення поштового зв’язку та через соціальні скриньки, розташовані у приміщеннях управлінь, сільських та селищних рад.

У читачів сайта 06267 виникають чисельні питання щодо того, із ким укладати договір на постачання газу, які готувати для цього документи, чи можна взагалі нічого не робити. Також очікується, що у листопаді подорожчають теплопостачання та газопостачання, тому і тема тарифів у різних компаній-постачальників для громадян стає все більш актуальною.

Журналісти сайтів 06267 та 6262 спробували розібратися у цьому, щоб якомога простіше пояснити читачам, що ж їм робити із газовими договорами.

Дізнайтеся про все це докладніше за цим посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружківка #Донецька область #Дон ода #газ #постачання газу #перехід #укладення #договор #новий постачальник
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...