• Головна
  • Що спільного між Святим Миколаєм, старою феєю та Святою Люсією
LifeStyle
18:08, 19 грудня 2020 р.

Що спільного між Святим Миколаєм, старою феєю та Святою Люсією

LifeStyle
Що спільного між Святим Миколаєм, старою феєю та Святою Люсією

19 грудня в Україні – День Святого Миколая. А коли його святкують в інших країнах?

День Святого Миколая, як і Різдво та Новий Рік, у багатьох країнах святкують взимку. Але у кожній країні свято має свої традиції, і навіть Миколая називають по-різному.

У католицьких країнах День Святого Миколая відзначають 5-6 грудня.

Франція яскраво відзначає свято Миколая в маленькому містечку Сан-Ніколя-де-Пор (Лотарингія), покровителем якого є цей святий. Процесія складається в театралізовану ходу, яку очолює сам Миколай. За ним йде привид з різками для неслухняних дітей та величезним мішком, в який він кидає найзапекліших маленьких пустунів і забирає з собою.

У Нідерландах Сінтерклааса зустрічають 6 грудня. За легендою, він припливає на кілька днів з Іспанії. Супроводжують його помічники-сажотруси. У ніч 5 грудня Сінтерклаас на білому коні возить малюкам подарунки. Щоб отримати його, малечі протягом року слід гарно поводити себе і. Перед сном 5 грудня кожній дитині необхідно залишити чобіток біля каміну і покласти в нього гостинець для коня Сінтерклааса: морквину або жмут сіна, а поруч – миску з водою. Також Сінтерклаас має червону книгу, в яку записує імена усіх дітей, а також їх вчинки.

Що спільного між Святим Миколаєм, старою феєю та Святою Люсією, фото-1

У Фінляндії Йолупукі подорожує на санях з оленями. У Святвечір він стукає у двері, запитує, чи вдома господарі, і якщо відповідь позитивна – залишає подаруночки під дверима.

В Італії роль духа-дарувальника виконує фея Бефана. Хоча за зовнішністю вона не дуже схожа на фею. Ця старенька жінка одягнена в лахміття та літає на метлі. Колись вона прихистила трьох волхвів, котрі везли дарунки новонародженому Ісусу. Волхви запропонували жінці приєднатися до них, але вона відмовилася. Через деякий час Бефана пожалкувала про своє рішення і кинулася навздогін мудрецям, та було вже пізно. З того часу в ніч з 5 на 6 січня фея з’являється в домівках усі діток. Слухняним вона залишає подарунки, а пустунам – вугілля.

Що спільного між Святим Миколаєм, старою феєю та Святою Люсією, фото-2

У Швеції замість Святого Миколая – Свята Люсія. Вважається, що це мучениця з Сіракуз, засліплена та вбита за віру в Христа. Існує легенда також про Люсію з Середньовіччя, яка була дружиною шведського рибалки. Одного разу її чоловік відправився в море, але розігралася буря. Нечиста сила погасила маяк, і тоді Люсія вийшла на високу скелю з ліхтарем, щоб висвітлювати коханому дорогу. Чорти розлютилися, напали на дівчину і відрізали їй голову. Але навіть після смерті її привид стоїть на скелі з ліхтарем.

13 грудня у Швеції маленьку дівчинку перевдягають Святою Люсією – її наряджають у білу сукню та вінок з палаючих свічок, після чого починається урочисте карнавальна хода ряджених дітей. Потім свято відзначається у сімейному колі, де головну роль зазвичай виконує молодша дочка, яка пригощає батьків, братів і сестер булочками та кавою.

Підписуйтесь на нашInstagramтаTelegramканал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Дружковка #свята #дати #свято #традиції #День Святого Миколая
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...