• Головна
 • У Дружківському УСЗН нагадали про строки та умови отримання «пакунку малюка»
14:03, 23 грудня 2020 р.
Надійне джерело

У Дружківському УСЗН нагадали про строки та умови отримання «пакунку малюка»

У Дружківському УСЗН нагадали про строки та умови отримання «пакунку малюка»

Як раніше вже повідомлялось, Кабінетом Міністрів України 25.11.2020 затверджено Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

«Пакунок малюка» є безповоротною адресною соціальною допомогою сім'ям, у яких народилася дитина.

У разі відсутності обох батьків - родичам, які в установленому порядку забирають дитину з пологового будинку, усиновлювачам, опікунам, прийомним батькам, батькам-вихователям або патронатним вихователям новонародженої дитини.

«Пакунок малюка» надається на кожну новонароджену дитину. Отримувач може відмовитися від отримання «пакунка малюка» на підставі заяви, поданої керівнику закладу охорони здоров'я.

«Пакунок малюка» видається отримувачу:

1) закладом охорони здоров'я при народженні дитини;

2) управлінням соціального захисту населення у разі: відсутності «пакунка малюка» в закладі охорони здоров'я; народження дитини за межами України; народження дитини поза межами закладу охорони здоров'я.

Для отримання «пакунка малюка» до управління соціального захисту населення подаються:

 • заява (у паперовій або електронній формі), в якій зазначається спосіб інформування отримувача про прийняте рішення щодо видачі «пакунка малюка»;
 • довідка про те, що «пакунок малюка» в закладі охорони здоров'я не видано;
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • документ, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров'я, який видає заклад охорони здоров'я (за потребою).

У разі народження дитини за межами України «пакунок малюка» видається управлінням соціального захисту населення на підставі заяви (у паперовій або електронній формі), копії свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, а в разі його відсутності - копії виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.

У разі неотримання протягом 30 днів з дня народження дитини (для дітей, народжених з 24.10.2020 до 30.11.2020 – до 31.12.2020) одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» з незалежних від отримувача причин виплачується грошова компенсація вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Грошова компенсація вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну новонароджену дитину для придбання дитячих товарів.

Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк «ПриватБанк».

Призначення грошової компенсації здійснюється управлінням соціального захисту населення за місцем проживання або місцем перебування отримувача.

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини. Грошова компенсація призначається в разі неотримання протягом 30 днів з дня народження дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” з незалежних від отримувача причин (зокрема, народження дитини до 37-го повного тижня вагітності (154-259 діб), народження дитини за кордоном, обсервація, карантин, самоізоляція, відсутність «пакунка малюка» в закладі охорони здоров’я).

Для призначення грошової компенсації отримувач подає (надсилає):

 • заяву встановленої форми (у паперовій або електронній формі) із зазначенням реквізитів спеціального рахунка;
 • копію свідоцтва про народження дитини; копію посвідки на постійне проживання (за потребою);
 • копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
 • копії рішення про встановлення опіки, про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя, про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї (за потребою).

Грошова компенсація не виплачується в разі:

 • відмови від новонародженої дитини;
 • відбування матір’ю покарання у місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань;
 • смерті новонародженої дитини в пологовому будинку;
 • отримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Розмір грошової компенсації становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого законом на дату подання заяви про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Консультації з зазначених питань можна отримати, зателефонувавши: (06267) 5-36-97, +38 (066) 105 93 69, +38 (095) 689 06 86.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружківка #усзн #пакунок малюка #умови отримання #роз‘яснення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...