• Головна
  • Як отримати двотижневу відпустку чоловікові при народженні дитини
17:50, 13 липня 2021 р.

Як отримати двотижневу відпустку чоловікові при народженні дитини

У квітні Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким чоловіки при народженні дитини мають право на 14-денну відпустку. У УСЗН Дружківки пояснили порядок надання такої відпустки.

До числа осіб, які мають право на такий відпочинок, відносяться:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • бабуся (дідусь), або інший повнолітній родич дитини, фактично здійснюють догляд за дитиною, мати або батько якої є одинокою матір'ю (одиноким батьком).

Відпустка є одноразовим і таким, що не підлягає поділу на частини, з тривалістю не більше 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів), незалежно від кількості народжених дітей в одній вагітності. Надається вона на підставі письмової заяви, поданої не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.

Для надання відпустки чоловік, дружина якого народила, разом із заявою має подати:

  • документ про державну реєстрацію народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб. Батько дитини не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, повинен надати:
  • документ про державну реєстрацію народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, довідку про реєстрацію місця проживання.

Бабуся (дідусь), або інший повнолітній родич дитини повинні подати:

  • документ про державну реєстрацію народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, заяву самотнього батька, в якому засвідчується невикористання їм такої відпустки і відзначається особа, яка буде здійснювати догляд за дитиною.

https://dnl.dn.ua/news

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружкiвка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...