• Головна
  • Як поставити вимикач світла самостійно та якісно?
Новини компаній
17:28, 13 січня 2022 р.

Як поставити вимикач світла самостійно та якісно?

Новини компаній

У кожному будинку є декілька вимикачів, якими ми постійно користуємося. Всі давно вже звикли до цих приладів, які стали невід'ємною частиною нашого побуту. На перший погляд, може здатися, що вимикачі влаштовані однаково і доволі прості в установці. Однак це зовсім не так. Пристрої відрізняються великою різноманітністю та функціоналом. Тому зовсім не зайвим буде дізнатися, яку модель краще використовувати і як встановити вимикач світла так, щоби прилад працював бездоганно.

Як поставити вимикач світла самостійно та якісно?, фото-1

Види вимикачів

На сьогодні для контролю та регулювання освітлення використовується кілька видів вимикачів світла: таймери, димери, дистанційні, клавішні вимикачі. Всі вони відрізняються між собою конструкцією, можливостями та різним ступенем захищеності. Але пристрій вимикача світла за своєю сутністю та принципом роботи однаковий для всіх видів.

Усі види вимикачів підключаються абсолютно однаково і відрізняються лише кількістю дротів, яка безпосередньо залежить від клавіш у вимикачі.

Що треба знати при виборі вимикача?

Всі роботи з підключення вимикача світла не становлять особливої складності. У такій діяльності достатньо дотримуватися техніки безпеки при роботі з електроприладами та вміти користуватися спеціальним інструментом. Перед тим, як підключити вимикач світла, необхідно виконати деякі підготовчі роботи та придбати сам вимикач.

При виборі вимикача, насамперед, необхідно знати низку важливих технічних моментів. По-перше, залежно від того, яка проводка в приміщенні – прихована або зовнішня, залежатиме і тип вимикача, який також може бути прихованим або зовнішнім (накладним).

По-друге, необхідно знати силу струму та напругу у мережі будинку, щоб правильно підібрати вимикач. Інформація про ці характеристики вимикача вказується на його зворотній стороні. Знати про технічні характеристики дуже важливо, так як неправильно підібраний вимикач може сильно грітися і з часом повністю вийти з ладу, що може призвести до короткого замикання чи пожежі. По-третє, в залежності від типу джерел світла та освітлювальних приладів слід вибирати певний вид вимикачів.

Також не менш важливим моментом, що визначає послідовність та спосіб підключення, є схема підключення вимикача світла. Вона створюється ще на етапі дизайн - проекту, і вже на її основі можна вибирати вид та тип вимикача.

Порядок робіт з монтажу вимикачів

Після придбання потрібного вимикача необхідно провести підготовчі роботи із встановлення. Перед тим, як зробити вимикач світла, доведеться відзначити на стіні місце під нього. Для цього слід звернутись до проекту електропроводки, в якому вказані всі місця можливого встановлення та відзначити їх олівцем або маркером на стінах. Зазвичай вимикачі розміщують на висоті 1 - 1,5 м від підлоги, поруч із дверним прорізом так, щоб відчинені двері не перекривали доступ до них. Після цього можна приступати до їх монтажу.

Встановлення вимикачів – одна з найпростіших електромонтажних робіт. Її виконання не вимагає особливих умінь, але й недбалості допускати теж не варто. Якщо Ви ніколи не робили нічого подібного, краще перестрахуватися та звернутися до перевірених фахівців uslugi-elektrika.kiev.ua.

Принцип роботи вимикачів

Для того, щоб під'єднати вимикач світла, необхідно лише три дроти – земля, нуль, фаза. Підключення світильника виконуватиметься через розподільну коробку, крізь яку безпосередньо проводиться земля та робочий нуль, підключаючись до лампочок. Робоча фаза – провід, який дає електричне навантаження, спочатку заводиться у розподільну коробку, після чого підключається до вимикача. З нього провід повертається в коробку і підключається безпосередньо до лампочки. Таким чином, у вимкненому стані до світильника будуть підключені лише нуль та земля, а фаза на лампочці буде розірвана на контактах вимикача. Контакт з'єднується при включенні, по фазі подається навантаження і лампочка спалахує.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...