• Головна
  • Мобілізація, корупція, контрнаступ - якими темами маніпулюють росіяни в інформаційній війні
15:27, 21 вересня 2023 р.

Мобілізація, корупція, контрнаступ - якими темами маніпулюють росіяни в інформаційній війні

Мобілізація, корупція, контрнаступ - якими темами маніпулюють росіяни в інформаційній війні

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про те, що у так званій адміністрації російського бункерного диктатора прийняли рішення визначити теми для нового етапу інформаційної війни проти України та її міжнародних партнерів. Насправді ж, ці “нові” теми вже звучали у їхньому інфопросторі, їх вже намагалися “закинути” українцям неодноразово.

Проаналізуємо декілька з них.

Перша тема - розповсюдження неправдивих інформаційних повідомлень про "масову мобілізацію", намагаючись переконати, що всі українці, незалежно від статі, віку і стану здоров'я, будуть мобілізовані, включаючи неповнолітніх. 

Буквально нещодавно ми описували маніпуляцію з призовом жінок в армію України, або про зниження мобілізаційного віку. Насправді ж ситуація інша - в Україні чітко окреслено, хто підпадає під мобілізацію. Там точно немає неповнолітніх.

Читайте: Масова мобілізація жінок, і навіть вагітних - як роспропаганда “наступає на одні й ті самі граблі”

Друга тема - поширення неправдивих тверджень про "зневіру українських партнерів у можливості перемоги" та уявні "договорняки" щодо "миру в обмін на території" та фейкові політичні угоди. 

Так, час від часу в інфопростір можуть попадати заяви представників різних держав про можливу поступку територіями України, проте українська влада так само безліч разів говорила про неможливість таких поступок.

Читайте: Як росія маніпулює “зерновою угодою” і як цьому протистоїть Україна

Третя тема - створення ідеї про те, що "український контрнаступ не має успіху", демонструючи надмірну кількість поховань українських воїнів у великих містах, великі втрати на фронті та поширення історій про загибель місцевих захисників у всіх регіонах України. Також, намагаються знайти винних за уявними "провалами" для дискредитації українських військових керівників і чиновників. 

Це питання дійсно може викликати в українців емоційну реакцію. Адже дійсно багато наших воїнів гине у боротьбі за свободу. Але заявляти про те, що контрнаступ не має успіху - неможливо, адже ми не можемо знати планів нашого воєнного керівництва, тим паче не можемо оцінювати роботу в ЗСУ. Орієнтуючись на зведення генерального штабу та заяв офіційних облич, можна зробити висновок, що контрнаступ йде своїм необхідним саме для нас, темпом.

Четверта тема - поширення неправдивих тверджень про "тотальну корупцію" в Україні, стверджуючи, що держава не бореться з корупцією, бюджет розкрадається, і не проводяться закупівлі, а покарання для корупціонерів відсутні.

Єдина з тем, які мають хоча б часткове підґрунтя. Адже насправді останнім часом все більше новин почало з’являтися про хабарі серед держслужбовців. При цьому, не можна заявляти, що покарання відсутні, адже ми бачимо всі ці ситуації, а значить, їм надають розголосу і не приховують це. Хоча, об’єктивно кажучи, нашій державі дійсно варто звернути особливу увагу на корупцію.

П'ята тема - поширення неправдивої інформації про "прекрасне" життя на окупованих територіях, включаючи високі зарплати, низькі ціни, доступ до всього необхідного, "розвиток" інфраструктури та відновлення зруйнованого житла. Тут навіть нема що обговорювати. Люди в окупації фактично опинилися заручниками ситуації, там немає жодного розвитку.

Закликаємо українців дотримуватися інформаційної гігієни та довіряти лише офіційним джерелам інформації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Чернівці #новини Чернівців #новости Славянска #фейки #фейки росіян #емоційні фейки #війна в Україні #война в Украине
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...