• Головна
  • Перший в області операційний мікроскоп отримала лікарня Краматорська
10:46, 30 жовтня 2023 р.

Перший в області операційний мікроскоп отримала лікарня Краматорська

У Краматорській лікарні з’явився перший в області операційний мікроскоп. Його привіз волонтер із Кривого Рогу від благодійного фонду.

Крім цього, у медзакладі, який щодня приймає десятки пацієнтів, тепер є кілька нових ліжок та операційний стіл, повідомляє FREEДОМ.

Понад 600 днів у режимі повномасштабної війни працюють медики краматорської лікарні. Щоб надавати пацієнтам якісні медичні послуги лікарні передають гуманітарну допомогу.

“Ми привезли гуманітарну допомогу: операційний стіл, два ліжка і мікроскоп для операцій. Ці ліжка для тяжкохворих і сучасний операційний стіл, який багатофункціональний. Це все йде з Америки, приходить спочатку в Черкаси, а звідти їх розвозять по всій Україні”, — розповів волонтер Олег Леонтьєв.

Медична директорка з хірургічного профілю Анна Щербак розповідає, що нового обладнання потребувало хірургічне відділення.

“Операційному столу в нашій лікарні вже понад 40 років. Ми модифікували його, змінювали деякі частини. Але, на жаль, він уже не працює, не функціонує так, як повинен, тому що деякі тяги там не працюють. Відсік головний, який має бути, його просто немає. Він зламався. Тому це ускладнює роботу. Опікові пацієнти дуже унікальні. Їм має бути не просто комфортно на операційному столі, їх у деяких випадках необхідно повернути, розвернути, тому що опіки можуть бути на будь-якій частині тіла. На цьому столі це було зробити проблематично. Зараз ми це зможемо зробити”, — розповіла вона.

Крім цього, в лікарні тепер з’явився операційний мікроскоп. Лікарі кажуть, що апарат дасть змогу проводити складніші операції, не переводячи пацієнтів в інші медичні установи.

“Цей операційний мікроскоп дасть змогу оперувати пацієнтів із захворюваннями середнього вуха, а це й отити, і травми барабанної перетинки, і шунтування барабанної перетинки, мірингопластика, тимпанопластика. Слухозберігаючі операції або ті, що відновлюють слух”, — зазначив завідувач оториноларингологічного відділення Краматорської лікарні Владислав Чибісов.

Почати планують із простих операцій, а після проходження навчання впевнені, що зможуть допомагати пацієнтам із різними діагнозами.

“Тут є оптика, дуже хороша оптика Carl Zeiss. Дуже хороша контрастність буде і зможемо оперувати з управлінням на монітор. Можна буде оперувати та бачити поруч на екрані, що робиш — це дуже хороша техніка!”, — додав Чибісов.

Цього разу Краматорська лікарня отримала гуманітарну допомогу на 500 тис. грн (13 763 дол.). Медики кажуть, надалі сподіваються на допомогу волонтерів, щоб у лікарні з’явився апарат для діагностики та досліджень серцево-судинних захворювань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружківка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...