• Головна
  • На страйк вийшли працівники Дружківського хлібозаводу
09:37, 3 травня

На страйк вийшли працівники Дружківського хлібозаводу

На страйк вийшли працівники Дружківського хлібозаводу, фото-1

Керівництво підприємства бідкається і розводить руками

У середу, 1 травня, о 7-й ранку біля прохідних Дружківського хлібобулочного заводу почався протест працівників підприємства. Люди не бажають йти на роботу, оскільки керівництво заводу заборгувало їм близько 700 000 гривень. Протестувальники вимагають, щоб їм виплатили зарплату з листопада, а також компенсували неустойку. Багатьом доводиться брати кредити або ж не сплачувати комунальні послуги, що призводить до нарахування відсотків за кредитними рахунками.

"У нас є сім'ї, у нас є діти, ми хочемо, щоб вони були ситі і одягнені. Скільки можна над нами знущатися? Ми не вийдемо на роботу, доки нам не заплатять", - висловлювали своє обурення керівнику підприємства.

На страйк вийшли працівники Дружківського хлібозаводу, фото-2

Забастовка працівників хлібозаводу у Дружківці. Фото - Дмитро Глушко/Kramatorsk Post

До протестувальників вийшов керівник хлібного дому "Київ Бейкері" Роман Лактенко. Він зі свого боку намагався заспокоїти розлючених працівників.

"Ми з вами кілька тижнів тому зустрічалися, була озвучена позиція - як ви хочете в ситуації, що склалася, діяти. Тобто інших варіантів немає. Поточну заробітну плату ми виплачуємо..." - тут же протестувальники перебивають керівника.

Людей обурив той факт, що лише кілька осіб отримали зарплату за лютий, а решта все ще чекає на гроші за минулий рік.

"Давайте будемо спокійніше, я працюю тут всього лише місяць і за цей час ми вже закрили січень і лютий. Точніше, за лютий залишилося 140 тисяч, ми закриємо його протягом трьох діб", - говорить Роман Лактенко.

Серед протестувальників були й мешканці Костянтинівки, яких перевели з місцевого заводу до Дружківки. Там склалася подібна ситуація.

"Завод відкрився в минулому році, нас запросили на роботу, ми працювали до кінця минулого року. Спочатку все йшло добре, були гроші, а потім зарплата почала падати. У результаті заборгованість і закриття підприємства. Але гроші нам так і не виплатили", - каже Тетяна, учасниця протесту.

На страйк вийшли працівники Дружківського хлібозаводу, фото-3

Забастовка працівників хлібозаводу у Дружківці. Фото - Дмитро Глушко/Kramatorsk Post

У січні 2024 року завод знову відкрили і знову запросили на роботу людей - хтось вийшов на роботу, хтось ні. Так само і з зарплатою - комусь виплатили, а за когось, мабуть, забули.

"Ми працювали січень і лютий. Підійшли до керівництва і запитали, де гроші. Нам же нічого не давали. Але нам запропонували працювати за готівку, відробили так декілька змін і підприємство знову закрили. І незрозуміло - готівка в них є, а для зарплати нема", - підсумовує Тетяна.

Всіх, хто працював в Костянтинівці, запросили на роботу в Дружківку, і там вже обіцяли виплатити всі заборгованості. Але ситуація знову повторилась - вже в березні людей попросили розрахуватися за статтею. Однак розрахункових ніхто так і не отримав.

У підсумку працівники Дружківського хлібобулочного підприємства були змушені звернутися до прокуратури і суду. В останній інстанції їм відмовляють, оскільки для подання заяви їм потрібна виписка по оплаті, щоб на основі неї можна було вимагати компенсацію. Однак людям ніхто не видає цю виписку, так само як і не ставлять печаток у трудових книжках.

"Ми розрахувались ще взимку, але досі нам не тільки не поставили печатки в книжки, нам навіть внесків до пенсійного не нарахували. Ідеш до центру зайнятості, а там кажуть, що нам платити нема звідки. У нас просто не відображаються суми, які ми отримували", - скаржаться присутні.

Люди вважають, що попри всю складність у країні, в інших містах зарплата на таких же посадах вище, а також там є розвиток. У Дружківці навіть мережа магазинів, яка належала заводу, зникла. Співробітники дивуються, чому їх не стало і ніхто не хоче займатися рекламою та розвитком підприємства в цілому. Адже ті самі мережеві магазини могли б показати весь асортимент, що виробляється на заводі: хліб, торти та інші кондитерські вироби. А навіть на порозі Великодніх свят це дозволило б ще сильніше конкурувати з іншими виробниками.

На страйк вийшли працівники Дружківського хлібозаводу, фото-4

Забастовка працівників хлібозаводу у Дружківці. Фото - Дмитро Глушко/Kramatorsk Post

"На роботу підприємства вплинула війна, а також те, що з регіону йде відтік людей. На ринок виходять й інші гравці з інших регіонів, вони також впливають на нашу роботу. Але ми зараз ведемо переговори з головами військових адміністрацій, щоб вони нас підтримали, хоча б не на законодавчому, а на місцевому рівні. Ми ведемо переговори і з місцевими мережевими магазинами. Але у більшості випадків контракти передбачають відстрочку платежу, це також впливає на затримки в оплаті", - каже Роман Лактенко.

Роман вважає, що поточна зупинка підприємства може виявитися фатальною для всіх - як для самого підприємства, оскільки його доведеться закрити, так і для людей, оскільки їм потім буде ніде працювати. Тому керівник хлібного дому "Київ Бейкері" впевнений, що вдасться знайти точки дотику з протестувальниками і виплатити всю необхідну суму заборгованості. А також хоче, щоб кожен працівник підприємства мав можливість після зміни взяти з собою буханку хліба. На його думку, це не тільки допоможе людям у цей важкий період, а й дозволить трохи згладити складну ситуацію, а також підняти настрій працівникам.

"Сподіваюся, вдасться стабілізувати ситуацію через два місяці, може, через три, і знову почнемо виплачувати двічі в місяць", - каже керівник хлібного дому "Київ Бейкері" Роман Лактенко.

Для цього підприємства це вже не перший подібний інцидент, коли людям не виплачують заробітну плату. Минулого разу цей конфлікт вдалося вирішити всього за один день. У цьому році результат може бути іншим. Проте поки не буде зарплати - не буде й хліба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружківка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...