Людському організму протипоказаний малорухливий спосіб життя. Статичне положення опорно-рухового апарату призводить до важких хвороб, які з часом прогресують. Одна серед розповсюджених проблем кістково-м’язової системи, що вражає людей різного віку, — остеохондроз.

Як ефективно попередити хворобу, і які існують методи лікування остеохондрозу? Чому захворювання впливає негативно не лише на хребет та суглоби, а й на нервову систему, викликаючи нестерпні болі?

Що таке остеохондроз?

Під терміном мають на увазі дегенеративні зміни в хребцевих тканинах, під час розвитку захворювання пошкоджуються міжхребцеві диски та суглоби. Хвороба спричиняє зменшення еластичності сполучної тканини, що призводить до деформації дисків та защемленні нервів. Остеохондроз успішно лікується незалежно від локалізації пошкоджених ділянок.

Важливо лише своєчасно звернути увагу на перші симптоми:

 • біль, неприємні відчуття у шийному, грудному відділі хребта, поколювання або оніміння верхніх кінцівок, головний біль;
 • скарги на дихання в неповному об’ємі, тахікардію, кардіалгію;
 • біль у попереку, нижніх кінцівках.

Поява остеохондрозу може бути викликана декількома чинниками. Постійна «сидяча» робота, непомірні хребтові навантаження з часом приведуть вас до захворювання. Крім того, хвороба з’являється через:

 1. Зайву вагу.
 2. Професійні травми.
 3. Шкідливі звички і неправильний спосіб життя.
 4. Порушень обміну речовин.
 5. Спадковість.

На розвиток остеохондрозу також впливає психо-емоційний стан людини. Стрес, конфлікти, емоційне виснаження, неналежний відпочинок сприяють загостренню захворювання.

Завдяки помітним клінічним проявам остеохондроз можна діагностувати на ранніх стадіях. Тож, якщо ви стикаєтесь з подібними станами, то час подбати про здоров’я, звернути увагу на самопочуття:

 1. Різкий біль у спині, грудній клітці, попереку та шиї.
 2. Дискомфорт при м’язових навантаженнях.
 3. Тривале почуття стомленості.
 4. Втрату чутливості або оніміння кінцівок.
 5. Головні болі.

Лікування захворювання

Навіть якщо вам поставили діагноз «остеохондроз» або є підозри на хворобу, то не слід засмучуватися. Сучасні терапевтичні заходи дають можливість відновити роботу опорно-рухової системи та привести організм до ладу.

До засобів боротьби з захворюванням відносять фізичну терапію, лікувальну гімнастику, масаж, мануальну корекцію. За допомогою цих методів вдасться повернути тканинам пружність та еластичність, зміцнити м’язи та покращити загальне самопочуття. Інколи застосовується медикаментозне лікування та оперативно-хірургічні маніпуляції (в складних випадках).

Остеохондроз — не смертельний вирок, адже його можна не тільки ефективно лікувати, а й попереджати. Для цього варто лише приділяти власному організму більше уваги, вести правильний спосіб життя і ставитись до життя позитивно. За таких умов ризик виникнення захворювань спини та інших органів буде мінімальний.