Прийняти гарячу ванну чи душ — життєва необхідність будь-якої людини, особливо після важкого робочого дня. Для нагрівання води використовують газові колонки, бойлери або електрокотли. Застосування перших пристроїв б'є по кишені, оскільки метан чимало коштує, а останні важко підключаються та потребують багато енергії. Оптимальний варіант для квартири — водонагрівач. У техніки багато переваг перед «конкурентами», чому варто обрати саме такий апарат і як правильно це зробити, ми розповімо у статті.

Основні характеристики бойлерів

Ви придбаєте водонагрівач, який відповідає всім вимогам, знаючи головні секрети вибору. Важливі параметри, на які слід звертати увагу:

  1. Об'єм баку. Обирати бойлер за цією характеристикою слід, враховуючи кількість людей, що мешкають у квартирі. Чим більше користувачів гарячої води, тим об'ємніший повинен бути бак.

  2. Потужність та кількість ТЕНів. Від цих параметрів залежить швидкість нагрівання води. Слід пам'ятати, що техніка з великою потужністю потребує більше електроенергії, ніж прилади з малою.

  3. Форма та габарити. Оскільки бойлери часто встановлюють на стінах, треба правильно обрати місце водонагрівача, для цього розраховують максимально допустиме навантаження на опорну частину будови.

  4. Дизайн. Цей пункт особливо актуальний після закінчення ремонту в сучасному стилі. Виробники техніки намагаються зробити бойлери в трендовому дизайні, щоб вони стали доповненням до інтер'єру квартири.

  5. Smart-керування. Деякі моделі підтримують функцію управління зі смартфону. Це дуже зручно, адже ви можете ввімкнути нагрівач за годину до повернення, а коли зайдете додому — одразу насолоджуватись гарячою ванною.

Окрім основних параметрів в бойлерах є додаткові, але не менш важливі:

  • матеріал баку;

  • захисне вимкнення;

  • прискорене нагрівання;

  • захист від замерзання;

  • робота в половину потужності;

  • дисплей.

Корпус виготовляють або з нержавіючої сталі, або наносять на метал додаткове покриття. Емаль, титан, срібло, кварц та інші матеріали захищають бак від електрохімічної корозії, внаслідок чого бойлер працює в рази довше.

Правильний вибір техніки

Водонагрівач купують не на один день чи місяць, це річ, яка знаходиться в будинку роками. Дизайн повинен відповідати інтер'єру кімнати, де буде встановлений бойлер. Не обов'язково монтувати техніку в ванній, деякі моделі ідеально виглядатимуть навіть у вітальні.

Якщо приладом користується одна людина, обирайте бойлер з об'ємом баку від 30 до 49 літрів, але враховуйте витрати ресурсів на прибирання та ручне прання. Від додаткових характеристик залежить зручність користування та термін експлуатації водонагрівача. Чим більше функцій, тим дорожчий прилад.

Бойлери працюють від електроенергії, це більш екологічно, ніж гріти воду газом, а також економніше. Вже після місяця використання такої техніки, ви помітите, що рахунки на комунальні послуги стали менше. Вдалого пошуку та успішної покупки зручного апарату!