Будівельний ринок України в 2022 році зазнав великих змін. Значно подорожчали ціни на покрівельні матеріали та огорожі. Причина цього — повномасштабна війна, яку росія розв’язала в Україні з 24 лютого. Ми поговоримо про три лінійки товару — профнастил, металочерепицю та забор зі зварної сітки. Їх об’єднує сировина, рулонна сталь. Саме з її доставкою виникли проблеми, які вплинули на вартість кінцевого матеріалу.

На початку 2022 року Завод Модуль очікував на нові поставки рулонної сталі, щоб катати з неї профнастил. На складах не залишилось запасів сировини. Це нормальна ситуація на початку року, бо профнастил — сезонний матеріал. Він дуже затребуваний на будівництві влітку-восени, коли роботи йдуть повним ходом. На кінець року у Заводу Модуль були мінімальні запаси рулонної сталі. Бухти металу мали прибути на початку 2022 року, бо в листопаді 2021 Україна закупила у постачальників нову рулонну сталь. Зазвичай її доставляють морем.

У 2022 році почалися обстріли українських територій російськими загарбниками. Порти, у тому числі й Одеса, закрились. Кораблі, що пливли з рулонною сталлю, мусили терміново змінити пункт призначення. Вони зупинились на перевалку в Туреччині. Там бухти металу завантажили на автотранспорт і повезли в Україну суходолом.

Як це вплинуло на вартість профнастилу? По-перше, порушилася логістична структура. Бухти металу на Завод Модуль всі роки постачалися переважно морем. Бо цей шлях — швидкий і дешевий. Перевезення автомобільними дорогами відбувалося з великими затримками на кордоні через війну. Крім цього, доставка суходолом дорожча. По-друге, подорожчало пальне. По-третє, на вартість профнастилу від Заводу Модуль вплинув курс іноземних валют. Долар і євро ростуть відносно гривні, а національна валюта знецінюється. Це безпосередньо впливає на ціну на профнастил від Заводу Модуль. Порівняно з довоєнними часами вона виросла.

Ціна на металочерепицю виросла в 2022 році

Подібна ситуація склалась і з металочерепицею. Цей покрівельний матеріал виготовляється з рулонної сталі. Тому на його ціну вплинули ті ж чинники, що й на вартість профнастилу. З початком війни попит на металочерепицю різко впав. 75% українського бізнесу зупинили свою діяльність. Підприємці пішли на фронт, допомагали армії та спостерігали за ситуацією. Тому в лютому, березні та квітні продаж металочерепиці практично не було.

Оживлення ринку відбулося в травні. Тоді жителі звільнених від рашистів областей почали повертатися у своє житло й ремонтувати його. Попит зріс, але ціна на металочерепицю виросла. Однак люди розуміють, що без цілого даху в будинку неможливо пережити зиму 2023 року, яка швидко настане. Це врятувало ринок металочерепиці у 2022 році. https://zavod-module.com.ua/

Забори зі Зварної сітки подорожчали на 25%

Ситуація із заборами зі зварної сітки змінилась, але трохи по-іншому. До речі — у кращий бік. І це чудово! Справа в тому, що прути для зварної секції виготовляються тільки з української сталі, 100% вітчизняного виробництва. Це ж саме стосується оцинковки та порошкової фарби: ці два матеріали — українського походження. Той фактор, що доставка вітчизняних бухт металу не така проблемна, як у металочерепиці та профнастилу, врятувало забори зі зварної сітки від значного подорожчання. Однак на матеріал вплинув курс іноземних валют. Долар і євро виросли, а гривня падає. В результаті ціна на забори зі зварної сітки виросла на 25% порівняно з довоєнним періодом. забор сетка сварная.

Аналізуючи ситуацію, яка склалась на будівельному ринку України, прогнозуємо, що подорожчання буде продовжуватися. Причина цього — подальший ріст вартості долара та євро і знецінення гривні. Таку тенденцію зупинить тільки перемога України у війні над росією. Тому працюймо далі і вірмо в ЗСУ!