Будівництво дому чи будь-які інші будівельні роботи потребують просто величезних витрат. Тому цілком закономірно виникає бажання максимально зекономити на тих чи інших покупках. Часто одним з предметів роздуму стає бетонозмішувач. Це річ недешева в наш час, тому саме на ній господарі і вирішують зекономити. Та чи дійсно це правильно? Давайте розберемося.

Які є варіанти

Таке рішення може бути виправданим якщо:

  • всі роботи виконує будівельна команда з власним інструментом;
  • об’єм необхідних бетонних робіт невеликий;
  • будівництво проводиться поступово — протягом кількох місяців чи років.

Якщо ви працюєте самостійно або з кількома помічниками, то без цього пристрою вам не обійтися. Звичайно ж, доведеться витратити немалу суму — купити бетонозмішувач у Києві можна від 7500-8000 грн і дорожче. Але ви отримаєте більше переваг, використовуючи його. А саме:

  • працювати фізично будете значно менше, адже пристрій сам перемішає всі компоненти суміші до однорідного стану, а це левова частка роботи;
  • зекономите багато часу — процес буде йти набагато швидше;
  • якість бетонної суміші буде в рази краща, ніж при ручному замішуванні.

А головне те, що при використанні бетонозмішувача не доведеться наймати додаткових працівників та оплачувати їхню роботу. Тобто, гроші ви втратите в обох випадках, але так у вас хоч бетонозмішувач залишиться. В майбутньому ви зможете його перепродати або здавати в оренду.

Чи можна замінити бетономішалку будівельним міксером або перфоратором з міксерною насадкою

Можна, але лише частково. Якщо суміш вам потрібна в невеликій кількості — наприклад, не для будівництва дому, а якихось точкових ремонтних робіт. В масштабному будівництві міксер і перфоратор не підійдуть. Причини наступні:

  • замішувати густу суміш з їх допомогою набагато важче;
  • проблематично готувати бетон зі щебенем;
  • у бетонозмішувача в рази вища продуктивність;
  • при великому навантаженні та постійному використанні є високий ризик, що міксер або перфоратор вийде з ладу.

А от для внутрішньої штукатурки чи оздоблення стін, утеплення, заливки підлоги чи ін. обидва інструменти стануть у нагоді.

Як вибрати бетономішалку

Неважливо, купуєте ви її лише для будівництва будинку чи плануєте активно використовувати впродовж кількох наступних років. Вона повинна бути якісною. Тому не рекомендуємо брати найдешевшу модель. Між ціною, надійністю і довговічністю є прямий зв’язок, тому краще одразу перестрахуватися та заплатити трохи більше.

При виборі звертайте увагу на тип бетонозмішувача, об’єм барабану, кількість готової суміші, потужність двигуна, спосіб вивантаження бетону.

Обов’язково дивіться на товщину стінок баку, адже від цього залежить, скільки він протримається без деформацій і корозії. Якщо цей параметр в характеристиках не вказаний, зверніть увагу на вагу. Вона може свідчити про якість збірки — бетонозмішувач, який важить більше при рівних інших характеристиках, скоріше всього, кращий.